Aplauz i salwy śmiechu

mak

publikacja 13.12.2014 23:48

W Państwowej Szkole Muzycznej w Sochaczewie odbyły się koncerty bożonarodzeniowe.

Jasełka w wykonaniu uczniów PSM w Sochaczewie Jasełka w wykonaniu uczniów PSM w Sochaczewie
Marcin Kowalik /Foto Gość

W czwartek 11 grudnia w sali koncertowej placówki wystąpili uczniowie szkoły I stopnia, w tym ci, którzy tworzą orkiestrę smyczkową. Następnego dnia zaprezentowali się ich starsi koledzy i koleżanki - połączone chóry szkoły I i II stopnia oraz orkiestra kameralna szkoły średniej.

Piątkowy koncert rozpoczął się rozrywkowo, bowiem najpierw wystąpiła orkiestra dęta szkoły pod dyrekcją Bernarda Pacholskiego. Dalej też było radośnie. Wszystko za sprawą występów uczniów szkoły w jasełkach. Potwierdzili, że mają nie tylko talent muzyczny, ale i aktorski. Wywołali na widowni aplauz i salwy śmiechu.

Poszczególne sceny przeplatane były pieśniami bożonarodzeniowymi w wykonaniu chóru i orkiestry kameralnej pod kierunkiem Iwony Niemyjskiej. - Zarówno młodsi uczniowie w czwartek, jak i starsi dzisiaj, wykonali te same jasełka. Tekst powstał z kompilacji różnych scenariuszy. Poddaliśmy je modyfikacji. Uczniowie również improwizowali na scenie - mówi pani Iwona.

Głównym motywem jasełek było, oczywiście, Boże Narodzenie, ale aktorzy pozwolili sobie na aluzje do lokalnej polityki, czym rozśmieszyli widzów i siedzących w pierwszym rzędzie burmistrza miasta Piotra Osieckiego i nowego starostę sochaczewskiego Jolantę Gontę.

Nie zabrakło też podziękowań dla młodych artystów oraz życzeń świątecznych. Złożyli je prowadząca koncert dyrektor PSM Anna Wróblewska, starosta J. Gonta oraz ks. Piotr Żądło, proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie. - Oby w twoim sercu narodził się Jezus i oby w twoim sercu Jezus był bezpieczny - mówił ks. Żądło.

Podczas obu koncertów zbierano pieniądze, które wspomogą świąteczną akcję "Paczka do paczki", prowadzoną przez tygodnik "Ziemia Sochaczewska".