Śpiewali i grali Jezusowi

Monika Augustyniak

publikacja 27.12.2014 19:23

W parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia odbyło się wspólne kolędowanie.

Członkowie zespołu "Ustronie" podczas koncertu przebrani byli za kolędników Członkowie zespołu "Ustronie" podczas koncertu przebrani byli za kolędników
Monika Augustyniak /Foto Gość

Spotkanie poprowadziła kapela Zespołu Folklorystycznego "Ustronie", która dźwiękami z akordeonu, skrzypiec i bębna zachęciła setki ludzi do pozostania po Mszy św. i śpiewania małemu Jezusowi. Członkowie zespołu przebrani byli za kolędników, więc nie zabrakło wśród nich świętej rodziny, aniołów, pastuszków, pary młodej, gości ze Wschodu, cyganki, św. Mikołaja, a nawet gwiazdy betlejemskiej i diabła. W ich repertuarze znalazły się kolędy, które zaśpiewać mogli wszyscy, takie jak "Lulajże Jezuniu", "Wśród nocnej ciszy", "Jezus malusieńki", ale były także mniej znane, np. "Wielka radość", "Boże dziecię", "Kolęda dla nieobecnych" i inne.

Wspólne kolędowanie to już drugie spotkanie z zespołem "Ustronie" w tejże parafii. Pierwsze odbyło się11 listopada, kiedy to muzykanci i wierni wykonali utwory patriotyczne. Pomysł ks. Rafała Babickiego, proboszcza, tak przydał wiernym do gustu, że podczas kolędowania trudno byłoby do kaplicy wetknąć choćby szpilkę. Świetnie bawili się zarówno dorośli, jak i dzieci, które większość koncertu spędziły w szopce wśród gipsowych figur świętej rodziny, pasterzy i zwierząt. Radosne nastroje tak udzieliły się wykonawcom i słuchającym, że na zakończenie nie zabrakło również tańców. Kolejna taka impreza odbędzie się prawdopodobnie w święta Wielkiej Nocy.