Przesłanie gimnazjalistów

mk, Marzena Topolska

publikacja 21.01.2015 21:56

W Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Bielawach na wspólnym kolędowaniu spotkali się uczniowie i ich rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz goście.

Gimnazjaliści wystąpili w jasełkach Gimnazjaliści wystąpili w jasełkach
Archiwum gimnazjum w Bielawach

Wśród nich m.in. wójt gminy Sylwester Kubiński, dyrektorzy okolicznych szkół i przedszkola oraz emerytowani nauczyciele.

Gimnazjaliści ze Szkolnego Koła Teatralnego pod opieką Emilii Golis przedstawili bożonarodzeniowe jasełka, których głównym przesłaniem był triumf miłości nad szatańskimi pokusami. Uczniowie wcielili się w postacie upadłych aniołów, by pokazać, jak bardzo ziemia pogrążona jest w grzechu, a ludzie stają się coraz większymi egoistami, przechodzą obojętnie obok drugiego człowieka, oddalają się od siebie. Szatański plan polegał na odebraniu ludziom czasu. Na szczęście Lucyfer przegrywa tę walkę, a archanioł zwiastuje wielką radość - narodziny miłości w osobie Jezusa, która zmieni serca ludzi, znajdzie czas dla zabieganych, zagubionych i samotnych.

Poszczególne sceny jasełek przeplatane były wspólnym wykonaniem kolęd, których tekst wyświetlono na slajdach. Przy okazji uczennice gimnazjum przedstawiały ciekawą historię każdego utworu. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.