Bezproblemowi seniorzy

mk

publikacja 21.01.2015 23:32

Kolejny raz do przedszkoli w diecezji łowickiej zawitał Jaś Pociecha. Tym razem sprawił frajdę babciom i dziadkom z okazji ich święta.

Jaś Pociecha zaprosił do wspólnego tańca babcie, dziadków i ich wnuków Jaś Pociecha zaprosił do wspólnego tańca babcie, dziadków i ich wnuków
Marcin Kowalik /Foto Gość

Sympatyczny, wyrośnięty przedszkolak Jaś to postać wymyślona przez Roberta Górniaka. Animuje zabawy z przedszkolakami w oparciu o historie biblijne. W tym tygodniu odwiedził przedszkola w Kutnie i Domaniewicach, prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża. Siostry zaprosiły go, żeby wspólnie z dziećmi wystąpił w przedstawieniach z okazji Dnia Babci i Dziadka.

- Dzieci są bardzo zdolne. Szybko przyswoiły swoje role - mówi pan Robert. Zagrały w pantomimach ilustrowanych muzyką. Wcześniej przygotowywały się do występu razem z Jasiem Pociechą. Oglądali ich babcie i dziadkowie. Na koniec czekała na nich niespodzianka. Jaś porwał ich do tańców lednickich. Wspólne z wnukami, żywiołowe tańce sprawiły im dużo radości. - Nie zawsze jest tak, że udaje mi się zachęcić starsze osoby do udziału w zabawie - dodaje pan Robert. W Kutnie i Domaniewicach nie miał z tym problemów.