Zabawa z prezydentem

Marcin Kowalik

publikacja 08.02.2015 23:42

Ponad 200 osób bawiło się na bezalkoholowym balu karnawałowym w Zawadach koło Kutna.

Polonez na rozpoczęcie balu. Na pierwszym planie prezydent Kutna Zbigniew Burzyński z żoną Polonez na rozpoczęcie balu. Na pierwszym planie prezydent Kutna Zbigniew Burzyński z żoną
Marcin Kowalik /Foto Gość

To 4. edycja imprezy, którą zainicjował ks. Mirosław Romanowski, obecny proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie.

Głównym organizatorem byli parafia, grupa Odnowy w Duchu Świętym "Głos Wołającego na Pustyni", członkowie Equipes Notre-Dame i Domowego Kościoła. Patronat nad imprezą objęli prezydent Kutna, starosta kutnowski, wójt gminy Kutno oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kutnie. Dzięki ich wsparciu udało się zorganizować bal z wieloma atrakcjami, w tym konkursami z nagrodami dla uczestników.

A tych przebywa z roku na rok. - Po poprzedniej edycj, i ze względu na duże zainteresowanie, myśleliśmy nad nową, większą salą. Tu, w Zawadach, znaleźliśmy komfortowe warunki - mówi Zdzisław Bartol, jeden z organizatorów. Do sali bankietowo-weselnej "Westa" przyjechały osoby, które wcześniej wykupiły zaproszenia. Wśród nich były rodziny z dziećmi, a także osoby samotne, które do udziału w zabawie namówili znajomi. Ta była przednia. Poprowadził ją wodzirej Radek Florczak.

Bal rozpoczął się od modlitwy i wspólnego poloneza. To tradycja kutnowskich zabaw bezalkoholowych. Ze względu na liczbę uczestników, tym razem zatańczyły go osoby, które uczestniczyły w balu po raz pierwszy. Tanecznym krokiem poloneza prowadził ks. Romanowski, tuż za nim kroczyli prezydent Kutna Zbigniew Burzyński  z żoną.

Po północy w sali pojawił się wielki tort, ale to niejedyna niespodzianka balu. Kacper Pawłowski i Katarzyna Hanc, turniejowa para z Klubu Tańca Towarzyskiego "Faworyt" w Kutnie, dali pokaz tańców latynoamerykańskich i standardowych. Uczestników balu zabawiali również organista Henryk Kubiak, śpiewając i grając na saksofonie, oraz harcerski zespół muzyczny 4MK z I Kutnowskiego Szczepu "Innominata".

30 szczęśliwców otrzymało nagrody rzeczowe - sprzęt i akcesoria AGD oraz RTV. Losowanie przeprowadzono wśród tych, którzy wykupili zaproszenia. Zorganizowano również konkurs na krótki utwór wierszowany o balu. Przyznano trzy równorzędne nagrody, a dodatkowo wyróżnieni uprawnieni są do kupienia zaproszenia na przyszłoroczny bal z 50-proc. zniżką.