Sztuka argumentacji i nie tylko

Monika Augustyniak

publikacja 22.02.2015 22:06

Po raz pierwszy w historii łowickiej odbył się kurs na prolajferów.

Kurs w Sochaczewie prowadził Krzysztof Kasprzak, trener i członek Fundacji "Stop aborcji" Kurs w Sochaczewie prowadził Krzysztof Kasprzak, trener i członek Fundacji "Stop aborcji"
Monika Augustyniak /Foto Gość

Spotkanie z Krzysztofem Kasprzakiem, trenerem i członkiem Fundacji "Stop aborcji", odbyło się 21 lutego w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie. W szkoleniu, zorganizowanym przez członków diecezjalnej Diakonii Życia, wzięło udział ok. 20 osób. Cieszy to, że zainteresowani tematem to nie tylko członkowie wspólnoty, ale też nauczyciele, siostry zakonne i dyrektorzy szkół. I choć trudno wśród nich znaleźć takich, których trzeba przekonywać do tego, że aborcja jest morderstwem, słuchający przyznają, że poznali wiele nowych faktów.

- To niezwykle rzeczowy, konkretny i praktyczny kurs - mówi Ewa Sobota, nauczyciel. - Przekonałam się, że chcę jeszcze bardziej zaangażować się w ruch pro life i na wiele sposobów uświadamiać ludzi o zbrodni przeciwko nienarodzonym. I jestem pod ogromnym wrażeniem prowadzącego. To bardzo młody człowiek, ale ma ogromną wiedzę, potrafi ciekawie i przekonująco mówić, a w dodatku prowadzi spotkanie w sposób interaktywny. Sama często rozmawiam z uczniami na temat aborcji i nie ukrywam, że czasem brakuje mi argumentów. Pan Krzysztof potrafi świetnie je formułować i przekazać. Jestem pewna, że taka wiedza przyda mi się do pracy w szkole - przekonuje pani Ewa.