Kwiaty dla najpiękniejszej z kobiet

nap

publikacja 08.03.2015 00:22

Eucharystią zakończono II Diecezjalny Dzień Kobiet w Skierniewicach.

Podczas Eucharystii kobiety obdarowały Maryję kwiatami Podczas Eucharystii kobiety obdarowały Maryję kwiatami
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Mszy św. koncelebrowanej w parafii św. Jakuba przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Andrzej F. Dziuba. – Na pewno w każdym domu szczególnym stróżem wartości jest niewiasta. Jej wrażliwość, otwartość, jej zdolność, która często przekracza ludzkie wyobrażenie przebaczenia i miłosierdzie. Dlatego chylimy czoła przed naszymi mamami, siostrami, przed znajomymi, przed każdą niewiastą – mówił biskup.

Jako wzór kobiety i jej geniuszu wskazał Maryję. Odnosząc się zaś do hasła: „Jestem kobietą – lubię to! – Miłość, która leczy”, kaznodzieja zachęcał kobiety, by w oczekiwaniu na następne spotkanie były lekarkami, które potrafią leczyć, załagadzać, sprawiać, że bycie kobietą jest piękne.  

Podczas Eucharystii do ołtarza zostały przyniesione chleb, wino, owoce, świeca, kwiaty i listy, które podczas części warsztatowej kobiety napisały do Jezusa. Podobnie jak w roku ubiegłym po Komunii panie wspólnie odmówiły Litanię Chwały, a także ofiarowały Maryi otrzymane tulipany. Bezpośrednio po Mszy św. przed kościołem zostały spalone wszystkie listy.

– To był naprawdę niezwykły dzień, pełen wzruszeń i przeżyć – wyznała pani Marta. – Eucharystia, podczas której podeszłyśmy do najpiękniejszej z kobiet, z kwiatami zostanie mi na długo w pamięci. Widok zaś płonących listów podczas spalania, których roznosił się zapach kadzidła, uświadomił mi, że muszę prosić ze wszystkich sił Boga o to, by stał się mi przyjacielem, do którego nie raz można napisać list i poprosić o pomoc.

Organizatorami II Diecezjalnego Dnia Kobiet byli: „Gość Niedzielny” oddział w Łowiczu, siostry apostolinki, parafia św. Jakuba w Skierniewicach i Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach. Przedsięwzięciu patronowali: biskup łowicki Andrzej F. Dziuba, Dariusz Seliga poseł na Sejm RP i Krzysztof Jażdży, prezydent miasta Skierniewice.

II Diecezjalny Dzień Kobiet wsparli: Jan Wach z Przedsiębiorstwa EL-IN, Edyta Sukiennik właścicielka aptek św. Stanisława, Leokadia Trębska z Kancelarii Brokerskiej „Modus”,  Henryk Sałkowski z firmy SKIERGAZ,  Paweł  Sokołowski z zakładu Dendro – Pinus, Jacek Napiórkowski z NZOZ „Kopernik”, Magdalena Nowak z gabinetu Fizjoterapii „Fikołek”, Małgorzata Puchalska z gabinetu Sensus" Terapia i Edukacja, Marek Pastusiak z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „WOD- KAN”, Fundacja Rozwoju Człowieka Trood, Małgorzata i Dariusz Milczuk, Jolanta Kłoczkowska i Mateusz Gątkowski.

O części warsztatowej II DDK można przeczytać TUTAJ.