Odkurzona przysięga

Monika Augustyniak

publikacja 10.05.2015 20:27

Zakończyły się pierwsze weekendowe rekolekcje w Diecezjalnym Przedszkolu im. Świętej Rodziny.

Rekolekcje weekendowe w Diecezjalnym Przedszkolu im. Świętej Rodziny dotyczyły przysięgi małżeńskiej Rekolekcje weekendowe w Diecezjalnym Przedszkolu im. Świętej Rodziny dotyczyły przysięgi małżeńskiej
Monika Augustyniak /Foto Gość

Spotkania dla małżeństw i całych rodzin trwały od piątkowego popołudnia do niedzieli włącznie. Rekolekcje, w których wzięły udział cztery małżeństwa i dwie pojedyncze osoby, prowadziły siostry św. Rodziny Bordeaux. Tematem rozważań były słowa przysięgi małżeńskiej, która dla wielu małżonków, po wielu latach od dniu ślubu, nabrała nowej wartości.

W programie rekolekcji znalazły się konferencje, dzielenie się doświadczeniem, praca w grupach, Eucharystia, nabożeństwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, a także odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Nie zabrakło czasu na zabawę całymi rodzinami, czy na pogaduchy przy herbacie i cieście.

- Jestem pod wrażeniem małżeństw, które zdecydowały się poświęcić swój wolny weekend na to, by nie tylko być ze sobą, ale też modlić się i wzrastać w relacji z Bogiem i współmałżonkiem - mówi s. Ewa Różycka, która wraz z siostrą Wiolettą Krzymowską prowadziły rekolekcje.

Dla małżonków był to czas zatrzymania się nad swoim życiem, małżeństwem i rodzicielstwem, a także dobry odpoczynek z dziećmi.

- Bardzo podobało mi się to, że dzieci miały opiekę, podczas której bawiły się znakomicie - przyznaje Jarosław Broczkowski. - Martwiliśmy się z żoną, że nasz 12-letni syn nie będzie chciał spędzić weekendu w tym miejscu, ale  bardzo szybko się odnalazł i świetnie się bawił. Podobnie nasza 3-letnia Ola. To ważne, bo nie tylko przypomnieliśmy sobie sens i wagę sakramentu małżeństwa, nie tylko mieliśmy czas na to, by w obecności Jezusa zwolnić tempa, które narzuca nam codzienność, ale pokazaliśmy też dzieciom, że rekolekcje są czymś ważnym, a także przyjemnym i pełnym radości.

Więcej o rekolekcjach dla rodzin w Diecezjalnym Przedszkolu im. św. Rodziny w 20 numerze papierowego wydania „Gościa Łowickiego”.