Święto z piknikiem

koma, pr

publikacja 16.08.2015 23:56

W regionie odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. W Skierniewicach połączono je z odpustem w kościele garnizonowym.

Skierniewckie obchody Święta Wojska Polskiego odbyły się na pl. Jana Pawła II Skierniewckie obchody Święta Wojska Polskiego odbyły się na pl. Jana Pawła II
TV Skierniewice

Świątynia nosi wezwanie Wniebowzięcia NMP, dlatego 15 sierpnia jest tu obchodzony szczególnie. Po Sumie odpustowej odbyła się uroczystość na pobliskim pl. Jana Pawła II. Brali w niej udział żołnierze, kombatanci, poczty sztandarowe i mieszkańcy Skierniewic z prezydentem Krzysztofem Jażdżykiem. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Niepodległości. Odczytano Apel Pamięci, po nim żołnierze oddali salwę honorową.

Wzorem ubiegłych lat, proboszcz parafii garnizonowej ks. ppłk Paweł Piontek zorganizował piknik, na którym nie zabrakło prawdziwej żołnierskiej grochówki. Odbyły się pokazy wyposażenia służb mundurowych, rekonstruktorów konnych oraz historycznych. Można było postrzelać z laserowej broni. Na scenie grała orkiestra, rozbrzmiewały patriotyczne piosenki.