Wędrowcy nie z tego świata

mak

publikacja 20.08.2015 17:26

Pielgrzymi z Głowna już w drodze na Jasną Górę. Dotrą tam po 5 dniach.

Pielgrzymów odprowadził m.in. bp Andrzej F. Dziuba Pielgrzymów odprowadził m.in. bp Andrzej F. Dziuba
Marcin Kowalik /Foto Gość

Tradycyjnie 20 sierpnia wyruszyła na pątniczy szlak Piesza Pielgrzymka z Głowna na Jasną Górę. W tym roku po raz 29. Pątnicy wyruszyli po Mszy św. w kościele św. Jakuba, której przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba.

W homilii nawiązał do tegorocznego hasła pielgrzymki: "Uświęć nas w prawdzie”. - Idąc już jesteście uświęceni - wyjęci ze świata. Oby to uświęcenie było jeszcze doskonalsze. Zapewne w trudach pielgrzymowania i modlitwie będziecie poznawali prawdę, którą jest Jezus - mówił bp Dziuba.

Grupę pątników tworzy ok. 220 osób przeważnie z Głowna i okolic. Przez Aleksandrów Łódzki, Łopatki, Stanisławów, Ważne Młyny dotrą do Częstochowy w poniedziałek 24 sierpnia wieczorem. Kolejny dzień spędzą na Jasnej Górze. Przewidziano dla nich Mszę św. w Kaplicy Matki Bożej, Drogę Krzyżową oraz spotkanie dla młodzieży w sali o. Kordeckiego. 26 sierpnia będą uczestniczyć w obchodach Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Będzie tam również bp Dziuba.

Powrót do Głowna autobusami przewidziano na 27 sierpnia. Zgodnie ze zwyczajem pielgrzymi witani są przez mieszkańców kwiatami, które później składają na stopniach kościoła św. Jakuba.