Ciastka z modlitwą

mk

publikacja 24.08.2015 23:51

Młodzież z rejonu łęczyckiego przygotowuje się do przyszłorocznego spotkania z papieżem Franciszkiem i do peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży.

Wieczór chwały w kościele w Siedlcu Wieczór chwały w kościele w Siedlcu
Marcin Kowalik /Foto Gość

Cała niedziela 23 sierpnia w parafii św. Marcina w Siedlcu poświęcona była promocji ŚDM w Krakowie w 2016 r. Na Mszach św. wolontariusze przedstawiali ideę tego zjazdu młodych z całego świata. Po nabożeństwach rozprowadzali własnoręcznie upieczone ciastka z dołączoną modlitwą ŚDM.

Zebrane pieniądze z datków przeznaczone będą na wsparcie akcji Bilet dla Brata, czyli opłacenie przejazdu do Krakowa osobom z biedniejszych krajów Wschodu, i organizację peregrynacji symboli ŚDM w rejonie łęczyckim. To już za miesiąc.

Wolontariusze ŚDM po południu pojawili się na gminnych dożynkach w pobliskich Wilczkowicach. Tam również promowali przyszłoroczne wydarzenie. Pomagali im członkowie Młodzieżowej Rady Gminy Łęczyca. Udało się nawet przeprowadzić licytację upieczonego wielkiego serca z logo ŚDM.

Pracowity dzień zakończył się uwielbieniem Boga. Do kościoła w Siedlcu przybyli nie tylko miejscowi wolontariusze ŚDM i parafianie, ale także osoby z Łęczycy oraz grupa młodzieży z parafii w Górze św. Małgorzaty z wikariuszem ks. Łukaszem Gawrzydkiem.

Wieczór Chwały składał się z pieśni, fragmentów Pisma Świętego i rozważań. W centrum była adoracja Najświętszego Sakramentu. Proboszcz siedleckiej parafii ks. Ireneusz Cieślak był wdzięczny zebranym za przybycie. Dziękował także swoim młodym parafianom za organizację modlitewnego spotkania w kościele.

O Wieczorze Chwały w Siedlcu czytaj też w 35. numerze papierowego wydania "Gościa Łowickiego" na 30 sierpnia w artykule "Serce na licytacji".