Młodsi ograli starszych

mak

publikacja 25.10.2015 13:40

Ministranci i lektorzy z rejonu kutnowsko-łęczyckiego rywalizowali w turnieju piłki nożnej.

Mecz między zespołami parafii z Góry Świętej Małgorzaty i Witoni (żółte stroje) w kategorii szkoła ponadgimnazjalna Mecz między zespołami parafii z Góry Świętej Małgorzaty i Witoni (żółte stroje) w kategorii szkoła ponadgimnazjalna
Marcin Kowalik /Foto Gość

W sobotę, 24 października, w hali Zespołu Szkół w Daszynie odbył się turniej eliminacyjny XII Grand Prix o Puchar Biskupa Łowickiego w Piłce Nożnej Ministrantów i Lektorów.

Zawody odbyły się w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Stawką był awans do finału diecezjalnego dla dwóch najlepszych drużyn w każdej kategorii.

W kategorii szkoła podstawowa zwyciężył zespół parafii św. Katarzyny z Witoni. II miejsce przypadło zespołowi parafii św. Małgorzaty z Góry Świętej Małgorzaty. III miejsce drużynie z parafii św. Stanisława Kostki w Trębkach.

Ze względu na to, że ministranci z Witoni, jako aktualni mistrzowie diecezji, mieli ten awans zapewniony wcześniej, w turnieju finałowym zagrają również ministranci z Trębek. Najlepszym strzelcem został Adam Jabłoński, a bramkarzem - Jakub Kowalski. Obaj grali w drużynie z Witoni.

W kategorii gimnazjum wygrali również ministranci z Witoni. II miejsce zajął zespół parafii św. Wawrzyńca w Kutnie, a Jakub Robak z tej drużyny został najlepszym strzelcem. Najlepszym bramkarzem wybrano Dawida Siennego z Witoni.

W kategorii szkoła ponadgimnazjalna I miejsce zajęła reprezentacja parafii z Góry Świętej Małgorzaty. Ciekawostką jest to, że tworzyli ją... gimnazjaliści. Wszyscy są uczniami Gimnazjum w Nowym Gaju. II miejsce zajęła drużyna z Witoni. Najlepszym strzelcem został Adam Przybylak ze zwycięskiego zespołu, najlepszym bramkarzem - Radosław Wasiak z Witoni.

Nagrody wręczali gospodarze turnieju ks. Stanisław Mordoń, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Mazewie oraz Zbigniew Wojtera, wójt Daszyny, a także diecezjalny duszpasterz sportowców ks. Sebastian Antosik oraz zaproszeni goście - poseł na Sejm Grzegorz Schreiber i Paweł Bejda, członek Zarządu Województwa Łódzkiego.