Upodobnij się do świętego

nap

publikacja 31.10.2015 18:28

Weź udział w uroczystościach patronalnych w stroju ulubionego patrona i wygraj: rower, tablet, książki i inne atrakcyjne nagrody.

czarny rumak czeka na szczęśliwego zwycięzcę czarny rumak czeka na szczęśliwego zwycięzcę
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Od 1 listopada rozpoczynamy prezentację świętych i błogosławionych, z którymi w niebie znajduje się nasza święta. Informacje te mogą pomóc w przygotowaniu się do uroczystości ku czci św. Wiktorii.

W tym roku zachęcamy Państwa do tego abyście na uroczystość przyjechali w stroju swojego patrona lub ulubionego świętego, błogosławionego. Kto wie może wskakując na chwilę w skórę św. Franciszka, św. Jana od Krzyża, św. Wiktorię albo św. Katarzynę uda się Państwu wygrać cenne nagrody.   

Osoby, które w strojach świętych bądź błogosławionych będą uczestniczyć w procesji z relikwiami patronki i Eucharystii, a później wezmą udział w spotkaniu w bursie sióstr bernardynek (tam rozstrzygnięcie konkursu,  rozdanie nagród, a także słodki poczęstunek) będą mogły wystartować w konkursie "Święta Wiktoria i Jej Przyjaciele – poznaj swojego Patrona”. Warunkiem zakwalifikowania się  jest nie tylko wykonanie czy zdobycie stroju, ale także udział w uroczystościach i wykazanie się minimalną wiedzą na temat prezentowanej osoby. Jeśli strój jest zbyt trudny do własnoręcznego wykonania, zdobycia można przygotować duży atrybut, z którym dany święty, czy święta są przedstawiani na różnych obrazach. Trzeba też pomyśleć o jakiejś wstędze, fladze, na których zostanie napisane imię świętego. Spośród osób, które spełnią powyższe warunki wylosujemy szczęśliwych zwycięzców. Przyznana zostanie także specjalna nagroda publiczności. W bursie u sióstr bernardynek będzie można nabyć sznurkowe różańce na rękę.  

Zarezerwujcie sobie czas i dołączcie do wspólnej modlitwy, zabawy  i poznawania świętych.