Ze świętymi w drodze do zbawienia

mk, mg

publikacja 02.11.2015 08:25

Noc Świętych w Sochaczewie koncentrowała się wokół Jezusa Zmartwychwstałego.

Przed ołtarzem każdy mógł zapalić świeczkę symbolizuącą pragnienie bycia świętym Przed ołtarzem każdy mógł zapalić świeczkę symbolizuącą pragnienie bycia świętym
Mariusz Gala

Podczas sochaczewskiej Nocy Świętych wierni zgromadzili się w kościele św. Józefa Robotnika w Chodakowie, aby uwielbić Boga za uświęcanie człowieka. Założeniem modlitwy było przypomnienie, że na mocy chrztu wszyscy zostaliśmy powołani do świętości oraz wzbudzenie - na przykładzie świętych - pragnienia jedności z Jezusem Chrystusem Zmartwychwstałym. Wszyscy powinniśmy się zastanowić nad sobą i swoją drogą do świętości.

Liturgia wigilii Wszystkich Świętych rozpoczęła się uroczystą procesją z obrazem Chrystusa Zmartwychwstałego. W czasie nabożeństwa wyczytanych zostało 37 świętych i błogosławionych z krótkim opisem ich świętości i wyświetleniem ich wizerunku. W tym czasie wolontariusze ŚDM wnieśli zapalone znicze. Symbolicznie po jednym dla każdej prezentowanej osoby.

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu odczytali na role teksty z Apokalipsy św. Jana dotyczące zbawienia i zmartwychwstania. Podczas Litanii do Wszystkich Świętych każdy z wiernych mógł zapalić świeczkę symbolizującą nasze pragnienie bycia świętymi.

Na zakończenie spotkania celebrans ks. Józef Staszewski,dziekan sochaczewski i miejscowy proboszcz, pobłogosławił zebranych Najświętszym Sakramentem. Oprawą muzyczną całej uroczystości zajęła się Góra Błogosławieństw, włączając wiernych do uwielbienia Boga poprzez śpiew i taniec. Odmówiona została również modlitwa Światowych Dni Młodzieży oraz wykonano hymn ŚDM.

Wolontariusze i ambasadorzy ŚDM rozprowadzili gadżety i cegiełki akcji "Bilet dla Brata". Już wiadomo, że pierwsze spotkanie formacyjne wolontariuszy z rejonu sochaczewskiego odbędzie się 11 listopada w Chodakowie. Rozpocznie się Mszą św. o 18.00.