Szaniawski na inaugurację

mk

publikacja 14.11.2015 09:15

Trwa V Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich.

Sztuka "Żeglarz" w wykonaniu uczniów Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu Sztuka "Żeglarz" w wykonaniu uczniów Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu
Marcin Kowalik /Foto Gość

Gospodarzem imprezy są Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu. I to im przypadła w udziale inauguracja przeglądu. W piątek wieczorem łowiccy licealiści wystawili sztukę "Żeglarz" w reżyserii Magdaleny Latoszewskiej i Ewy Komuńskiej, będącą interpretacją komedii Jerzego Szaniawskiego.

Dwudniowe zmagania na deskach sceny w sali gimnastycznej rozpoczęły się w piątkowy wieczór 13 listopada wspólną modlitwą. W sumie zaplanowano 12 spektakli, w których zagrają ponadto młodzi aktorzy z pijarskich placówek w: Cieplicach, Bolszewie, Rzeszowie, Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Bolesławcu i Warszawie.

W tym roku organizatorzy zrezygnowali z przyznawania nagród za poszczególne miejsca, uznając, że każdy spektakl zasługuje na wyróżnienie. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe statuetki. Odbędzie się to podczas gali zakończenia, po niedzielnej Mszy św.