Królowanie ku nadziei

nap

publikacja 22.11.2015 13:27

Uroczystą Mszę św. z okazji pięciolecia parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej odprawił bp Andrzej F. Dziuba.

W piątą rocznicę powstania parafii na sójczym wzgórzu odprawiono dziękczynną Mszę św. W piątą rocznicę powstania parafii na sójczym wzgórzu odprawiono dziękczynną Mszę św.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

W samo południe wierni wraz z kapłanami najmłodszej rawskiej parafii spotkali się na dziękczynnej Eucharystii.

W modlitwie uczestniczyli także wszyscy rawscy proboszczowie, ks. Radosław Czernik, który poprowadził czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające uroczystości patronalne i jubileuszowe, a także władze wojewódzkie, miejskie i powiatowe.

Zgromadzeni wokół ołtarza wierni w homilii, którą wygłosił pasterz diecezji usłyszeli, że Patronem ich parafii jest Ten sam Jezusem, który urodził się w stajni w Betlejem.

- To jest ten sam Jezus, który mówił do zabijających Go: „Ojcze odpuść im, bo nie wiedzą, co czynią”. To ten sam Jezus, który Zmartwychwstał i który przebacza nam grzechy w sakramencie pokuty - mówił biskup.

Kaznodzieja w dalszych słowach przekonywał zebranych, że Jezus Chrystus jest królem, którego panowaniu nie będzie miało kresu. Nie przeminie. - Królowanie Chrystusa jest królowaniem ku nadziei. W tej nadziei największym darem jest Zbawienie - mówił biskup, który podkreślił także, że królestwo Chrystusa w swojej konstytucji nie ma terroru, kłamstwa, obłudy. Ma za to pokój, sprawiedliwość i miłość.

Odnosząc się do pięciolecia parafii, pasterz diecezji podziękował wszystkim, którzy stanęli u fundamentów tej wspólnoty i którzy swoją pracą i zaangażowaniem sprawili, że w dawnej kotłowni dziś jest piękna i przytulna kaplica.

Na zakończenie Mszy św. ks. Konrad Świstak, proboszcz parafii przyjął podziękowania, gratulacje, życzenia i prezenty od obecnych gości.

Warto wspomnieć, że obchody jubileuszu parafii poprzedził koncert Doroty Wójcik i Pauliny Janczak "W krainie musicalu", który odbył się 15 listopada. Licznie zgromadzeni wierni wysłuchali wówczas m.in. utworów z "Czarnoksiężnika z Krainy Oz", "Evity" i "Upiora w operze".

Koncert poprowadzili uczniowie Gimnazjum nr 2 w Rawie Mazowieckiej, którzy przygotowali także krótkie wprowadzenia do musicali.