Przeciwpożarowe ABC

nap /UMS

publikacja 25.11.2015 23:23

Niespełna 300 skierniewickich przedszkolaków wzięło udział w akcji edukacyjno-promocyjnej "Zgaś ryzyko".

Przedszkolaki obejrzały także edukacyjny spektakl w wykonaniu Teatru Piccolo Przedszkolaki obejrzały także edukacyjny spektakl w wykonaniu Teatru Piccolo
Konrad Sala /UM Skierniewice

Głównymi bohaterami spotkania, poza dziećmi, byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach, którzy przygotowali wiele atrakcji dla maluchów. Dzieci mogły obejrzeć wozy strażackie, przymierzyć kaski, dotknąć profesjonalnego sprzętu do ratowania życia. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy ratownictwa medycznego. Przedszkolaki obejrzały także edukacyjny spektakl w wykonaniu Teatru Piccolo.

Po spotkaniu przedszkolaki z pewnością zapamiętają, jak zachować się w trudnych sytuacjach i jaki numer wybrać, chcąc się dodzwonić na policję, pogotowie czy do straży pożarnej. W nagrodę za uwagę i dobre zachowanie uczestnicy spotkania dostali balony oraz pamiątkowe gadżety.

Jednym z etapów akcji "Zgaś ryzyko" jest też montaż profesjonalnych czujek dymu i tlenku węgla w miejscach narażonych na pożary. Podczas spotkania w kinie "Polonez" otrzymali je przedstawiciele zaproszonych placówek przedszkolnych. Czujki pojawią się również w innych miejscach użyteczności publicznej. Do akcji włączył się Urząd Miasta w Skierniewicach, który sfinansuje zakup kilkudziesięciu dodatkowych czujek. Te urządzenia mają zostać zainstalowane w lokalach zarządzanych przez ZGM.