Rozśpiewane pierwsze piątki

mk

publikacja 05.12.2015 11:35

Nowa inicjatywa duszpasterska w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu.

Pierwszopiątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu Pierwszopiątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu
Kaplica parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu
Marcin Kowalik /Foto Gość

W piątek 4 grudnia rozpoczęły się w tej parafii cykliczne, pierwszopiątkowe spotkania modlitewne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu i śpiewami.

- W pierwsze piątki oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Myślę, że to dobry czas, żeby kłaść większy nacisk na adorację Najświętszego Sakramentu. Przyznaję, takie spotkania nie są moim autorskim pomysłem. Podpatrzyłem to w parafii w Białej Rawskiej - mówi ks. Jacek Zieliński, wikariusz łowickiej parafii Chrystusa Dobrego Pasterza.

Na pierwszym spotkaniu rozważano początek Modlitwy Pańskiej: "Ojcze nasz, któryś jest w niebie". Na następnych - planowane jest zgłębianie kolejnych fragmentów modlitwy.

Podczas adoracji wierni kładli na ołtarzu zapalone świeczki. Zwieńczeniem adoracji była wspólna modlitwa "Ojcze nasz". Kapłan udzielił każdemu indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Wieczorną modlitwę zakończyły Apel Jasnogórski i pieśń "Abba Ojcze". Zebrani w kaplicy podczas śpiewu utworzyli krąg trzymając się za ręce. - Spotkanie odbyło się w kaplicy, bo chcieliśmy sprawdzić czy taka forma modlitwy odpowiada wiernym. Planujemy zaprosić osoby z innych parafii. Wtedy adoracje odbywać się będą w kościele - mówi Karolina Kołodziejska z młodzieżowej grupy parafialnej "Emmanuel". 

Oprawę muzyczną spotkania zapewniła schola młodzieżowa wspomagana przez ks. Michała Szkupińskiego, wikariusza miejscowej parafii.

Kolejny pierwszy piątek miesiąca wypada 1 stycznia. Ze względu na przypadającą wtedy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi następne spotkanie modlitewne odbędzie się 5 lutego o 19.00.