Gimnazjalne granie

mk, Jakub Borkowski

publikacja 06.12.2015 13:32

W hali sochaczewskiego Gimnazjum nr 1 odbył się turniej piłki nożnej halowej Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar Proboszcza Parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie ks. Piotra Żądło.

Radość zawodników z parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie po strzeleniu gola Radość zawodników z parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie po strzeleniu gola
Jakub Borkowski

Zawody rozegrano w kategorii gimnazjum. Rywalizowały drużyny parafii z rejonu sochaczewsko-żyrardowskiego. Najlepszą ze wszystkich okazała się reprezentacja parafii św. Karola Boromeusza w Żyrardowie. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze turnieju, czyli zespół parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, zaś na trzecim miejscu przedstawiciele parafii Przemienienia Pańskiego w Kurdwanowie.

Swoje drużyny ministrantów i lektorów wystawiły także parafie: św. Józefa Robotnika w Sochaczewie - Chodakowie, MB Pocieszenia w Żyrardowie, Narodzenia NMP w Młodzieszynie, św. Michała Archanioła i św. Anny w Kamionie Sochaczewskim oraz Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie.

Przed pierwszym gwizdkiem nastąpiło zawierzenie zawodników, opiekunów i wszystkich zebranych pod opiekę Matki Bożej. Modlitwę poprowadził ks. Jarosław Łękarski, organizator turnieju i opiekun LSO w sochaczewskiej parafii św. Wawrzyńca.

Rozgrywki grupowe minęły bardzo szybko. Jeden mecz trwał 10 minut bez przerwy. Po zakończeniu rywalizacji grupowej przyszedł czas na grę o miejsca I-IV. W meczu o III miejsce wystąpiły drużyny z Chodakowa i Kurdwanowa. Po zaciętej walce wygrał zespół z Kurdwanowa.

Po meczu o najniższy stopień podium przyszedł czas na finał turniej. Zmierzyły się drużyny z parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie i św. Karola Boromeusza w Żyrardowie. Po ciekawej i pełnej emocji pierwszej części gry sochaczewska drużyna prowadziła 1:0. Na pół minuty przed końcem zawodnicy z Żyrardowa wyrównali. Zwycięzca został wyłoniony przez rzuty karne. Żyrardowscy gracze wykazali się lepszą skutecznością.

Dwie najlepsze drużyny awansowały do finału diecezjalnego.