Radość w meksykańskim stylu

nap

publikacja 14.12.2015 00:29

W skierniewickiej parafii św. Stanisława, w III niedzielę zwaną Niedzielą Radości "Barkę" śpiewano po hiszpańsku.

W III niedzilę Adwentu w Skierniewicach gościł zespół meksykański W III niedzilę Adwentu w Skierniewicach gościł zespół meksykański
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

W niedzielę 13 grudnia w parafii św. Stanisława gościł meksykański zespół Mariachi Los Amigos. Wizyta niezwykłych gości, którzy przybyli do parafii na zaproszenie ks. proboszcza Grzegorza Gołębia i Ryszarda Jankiewicza związana była z przypadającym dzień wcześniej wspomnieniem Matki Bożej z Guadalupe, która w parafii jest szczególnie czczona.

– Osiem lat mieszkałem w Meksyku. Matka Boska z Guadalupe jest mi szczególnie bliska, bo tam się moje serce przemieniło za co jestem Jej bardzo wdzięczny – mówi Ryszard Jankiewicz, który swoją wdzięczność chciał okazać w iście meksykańskim stylu.

Warto dodać, że meksykańska Madonna, która objawiała się Juanowi Diego na wzgórzu Tepeyac, czczona w Polsce jako patronka życia poczętego. Wybór parafii nie był przypadkowy. W sanktuarium św. Stanisława MB z Guadalupe ma swoją kapliczkę.

Koncert Mariachi Los amigos, który powstał w 1998 roku w Polsce, aby propagować i podtrzymywać tradycje muzyki meksykańskiej zachwycił wiernych, którzy żywo reagowali na każdy utwór.  Muzycy zagrali i zaśpiewali dobrze znane piosenki i utwory, wśród których były  "Barka" , "La Bamba". W ostatnim utworze z zespołem gościnnie wystąpił ks. proboszcz Grzegorz Gołąb.

Ks. Grzegorz Gołąb jako członek zespołu   Ks. Grzegorz Gołąb jako członek zespołu
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
Więcej o zespole, a także o parafialnej pielgrzymce do Meksyku w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego".