Jasełka przy świecach i cieście

mk

publikacja 22.12.2015 08:25

W katolickim liceum w Głownie odbyło się spotkanie opłatkowe dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

Pamiątką spotkania jest słodki upominek wręczony przez uczniów Pamiątką spotkania jest słodki upominek wręczony przez uczniów
Marcin Kowalik /Foto Gość

W poniedziałek, 21 grudnia, w Publicznym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Głownie odbyło się spotkanie opłatkowe. Późna popołudniowa godzina rozpoczęcia umożliwiła przybycie na uroczystość także rodzicom uczniów.

- Spotykamy się już trzeci rok z rzędu. Rodzice mimo przedświątecznego natłoku znajdują czas, żeby przyjść do nas. Bardzo to sobie cenią. Z roku na rok jest ich coraz więcej - mówi Bożena Skorek-Paszyńska, dyrektor placówki.

Szkoła istnieje cztery lata, a już zdążyła sobie wyrobić renomę w mieście.

Na spotkanie przybył również ks. Stanisław Banach, proboszcz parafii św. Jakuba w Głownie. Parafia jest organem prowadzącym szkołę. Rodzice i goście zasiedli przy stolikach na sali gimnastycznej. Nawiązaniu bliższych relacji sprzyjała atmosfera - świąteczne dekoracje, zapalone świece na stolikach i ciasta upieczone przez... nauczycielki.

Zanim podzielono się opłatkiem wystąpił chór szkolny, który śpiewał kolędy. Młodzież wystawiła też jasełka. Scenariusz napisała katechetka s. Dolorosa. Przedstawienie oparte na współczesnych realiach było próbą odpowiedzi na pytanie: "Czy Jezus narodzony przed 2000 lat jest jeszcze obecny w naszym życiu?".