Z polonezem i zumbą

mst

publikacja 07.02.2016 01:43

Ponad 220 osób bawiło się na V Bezalkoholowym Balu w Zawadach koło Kutna.

Bal, jak zwykle, rozpoczął polonez Bal, jak zwykle, rozpoczął polonez
Magdalena Szymańska-Topolska /Foto Gość

Organizatorami imprezy byli członkowie wspólnot działających przy kutnowskiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela, na czele z proboszczem ks. Mirosławem Romanowskim. Patronat nad balem objęli prezydent Kutna, starosta powiatu kutnowskiego, wójt gminy Kutno oraz miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kutnie.

Po krótkiej modlitwie i pierwszym ciepłym posiłku rozpoczęła się część taneczna imprezy. Otworzył ją polonez. Ze względu na dużą liczbę uczestników, zatańczyły go osoby, które brały udział w balu pierwszy i piąty raz. Korowód par prowadzili ks. Romanowski i Danuta Bartol. Wodzirejem był natomiast, już nie po raz pierwszy, Radosław Florczak.

Niespodzianką okazał się występ taneczny zespołów Fair Play i Alibi. Pierwszy skupia dzieci w wieku 8-11 lat, drugi zaś - 12-15-latki. Obie formacje taneczne należą do sekcji Kutnowskiego Domu Kultury. Natomiast Agnieszka Dębowska, instruktor taneczny, zaprezentowała pokaz zumby fitness, w którym udział mogli wziąć wszyscy. A wśród uczestników balu wiele było dzieci, które z zachwytem przyjęły tę propozycję.

Każdy bilet wstępu na bal opatrzony był numerem, który brał udział w losowaniu cennych nagród, ufundowanych przez sponsorów. Były nimi artykuły gospodarstwa domowego, a nagrodą główną była pielgrzymka do Medjugorie.

Bal cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Bilety rozeszły się w ekspresowym tempie - w niedzielę proboszcz ogłosił, że są do nabycia, a w poniedziałek już wszystkie były wykupione.