Dziękowanie przez uwielbianie

Marcin Kowalik

publikacja 13.03.2016 09:20

Wielkopostna adoracja w Międzyborowie. Uwielbienie śpiewem cierpienia Chrystusa.

Wielkopostna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w Międzyborowie Wielkopostna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w Międzyborowie
Marcin Kowalik /Foto Gość

W sobotni wieczór 12 marca w kościele parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem cierpienia Jezusa Chrystusa na krzyżu.

Rozważania dotyczyły naszych relacji z drugim człowiekiem, które są odbiciem relacji z Bogiem. Były przypomnieniem tego, że Bóg jest Miłością. Kiedy zaczniemy kochać bliźnich taką miłością, jaką kocha ludzi Jezus, a nie jaką wpaja nam świat, poczujemy Boga realniej niż kiedykolwiek.

Pomiędzy refleksjami śpiewano pieśni uwielbiające Boga i Maryję. Na koniec ks. Tomasz Stępniak, miejscowy wikariusz, udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. - Do każdego momentu naszego życia mamy zaprosić naszego Przyjaciela - Jezusa Chrystusa, po to, aby wzajemnie dążyć tam, gdzie będziemy przebywać wszyscy razem, czyli do nieba - mówił ks. Stępniak.

To kolejne uwielbienie Boga śpiewem w międzyborowskiej parafii. Proboszcz ks. Krzysztof Krawczyk jest otwarty na takie inicjatywy. I tym razem wpisało się ono w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. - Uwielbienie to jest najlepsza forma podziękowania za to, co nam Jezus dał na krzyżu. Planujemy, aby co miesiąc w którejś z parafii w diecezji odbywały się podobne wieczory - mówi Anna Kakietek, zaangażowana w promowanie idei ŚDM w diecezji łowickiej.

Zespół muzyczny, który prowadził prawie półtoragodzinne uwielbienie Jezusa, tworzyli: Magdalena Gorożankin, Marek Gorożankin, Emil Grygiel, Kamil Grygiel, Jarosław Sieczka, Michał Wojciechowski i ks. Stępniak. Na czas uwielbienia przygotowano specjalny wystrój ołtarza i całej świątyni.

W tym samym czasie w kościele parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej odbył się Wieczór Chwały, również będący formą przygotowań do ŚDM. Relacja TUTAJ.