Z błogosławieństwem ordynariusza

nap

publikacja 30.03.2016 23:32

Pierwsze tygodnie kwietnia w Skierniewicach będą obfitowały w ważne wydarzenia. Przed nami XI Sympozjum "Dar Życia" i Warsztaty Wokalne "Harmonia".

Jak zwykle podczas sympozjum będzie można liczyć na celne podsumowania i refleksje ks. Grzegorza Gołębia, który podsumuje także Randkę z Dobrą Nowiną Jak zwykle podczas sympozjum będzie można liczyć na celne podsumowania i refleksje ks. Grzegorza Gołębia, który podsumuje także Randkę z Dobrą Nowiną
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Pierwsze z nich zaplanowano na 2 kwietnia. Jedenasta już edycja Sympozjum "Dar Życia" będzie przebiegała pod hasłem: "Nowe życie w Chrystusie". Wykłady poprzedzi uroczysta Msza św. którą w parafii św. Stanisława biskupa i męczennika o 9.00 odprawi pasterz diecezji bp. Andrzeja F. Dziuba.

Podczas kilku godzin zaplanowano m.in.: wykład dr Andrzeja Mazana, z Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW "Tam gdzie rodzina, tam życie", a także świadectwo Marii i Kacpra Halskich. O tym jak Kościół czyta rodzinę opowie ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin.

Swoim świadectwem podzieli się także Tomasz Budzyński, wokalista rockowy, malarz, poeta.

Podczas sympozjum jego uczestnicy usłyszą także informacje o Światowych Dniach Młodzieży. Na zakończenie spotkania odbędzie się Randka z Dobrą Nowiną z emisją filmu "Idealna Fala" w reż. Bruce'a MacDonald'a. Podsumowanie randki będzie miało miejsce na antenie Radia Victoria podczas wieczornego programu na żywo, w którym wystąpi ks. Grzegorz Gołąb. Część wykładowa odbywać się będzie w kinoteatrze Polonez.

Szczegółowy program sympozjum   Szczegółowy program sympozjum
Tydzień później w dniach 8-10 kwietnia odbędzie się  również 11. edycja Warsztatów Wokalnych HARMONIA. Podczas Warsztatów przez dwa dni wypełnione próbami uczestnicy przygotowują się do Koncertu Finałowego pieśni w konwencji pop-gospel.  Uczestników wspierać będą muzycy z zespołu PARAGRAF 22 oraz soliści, w tym: Kamila Pałasz z zespołu TGD oraz Eva Halčinová – utalentowana aktorka i piosenkarka ze Słowacji. Warsztaty organizuje Fundacja "Akademia Biskupa Ignacego Krasickiego" oraz Zespół Czwarty.

Warsztaty organizowane są w formule otwartej dla wszystkich chętnych - nie ma przesłuchań wstępnych, nie jest wymagane doświadczenie w śpiewie chóralnym. HARMONIA to także czas wspólnego przeżywania wiary, który będzie kolejną stacją na szlaku przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Próby odbywać się będą w CKiS w Skierniewicach, a Koncert Finałowy w Kinoteatrze POLONEZ w niedzielę, 10 kwietnia o 15.00. Honorowy patrona na obydwoma wydarzeniami objął bp Andrzej F. Dziuba. Patronat zaś medialny "Gość Niedzielny".

Warsztaty zakończy podobnie jak w latach ubiegłych koncert finałowy   Warsztaty zakończy podobnie jak w latach ubiegłych koncert finałowy
Marcin Kowalik /Foto Gość