4 wydarzenia w jednym

mak

dodane 27.04.2016 23:35

W Gimnazjum nr 2 w Łowiczu na papieskie kremówki zapraszali biskup Jordan z Dobrawą i Mieszkiem I.

Uczniowie przebrani w stroje biskupa Jordana, Dobrawy i Mieszka I rozdawali fragmenty "Dzienniczka" św. Faustyny Uczniowie przebrani w stroje biskupa Jordana, Dobrawy i Mieszka I rozdawali fragmenty "Dzienniczka" św. Faustyny
Marcin Kowalik /Foto Gość

We wtorek 27 kwietnia przypadła druga rocznica kanonizacji Jana Pawła II. W tym dniu swoje podwoje w łowickim Gimnazjum nr 2 im. Jana Wegnera otworzyła cukiernia "Wadowickie Kremówki".

Za symboliczną opłatą uczniowie i nauczyciele skosztowali pysznych wypieków, których podstawą było kremowe nadzienie. Datki przeznaczono na wsparcie akcji "Bilet dla Brata"”, czyli na bilet dla osób ze Wschodu, których nie stać na podróż do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem i uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży.

Gimnazjalistów do udziału w ŚDM zapraszali wolontariusze z koordynatorami przygotowań w rejonie łowickim - Karoliną Kołodziejską oraz ks. Michałem Szkupińskim. Przedstawili oni zasady działania Miasteczka Łowickiego - pola namiotowego w pobliżu celebry papieskiej podczas lipcowych ŚDM. Zachęcali również do uczestnictwa w Dniach w Diecezji, które bezpośrednio poprzedzą ŚDM.

Przed spotkaniem promującym ideę ŚDM, troje uczniów kl. 2c przebranych w stroje biskupa Jordana, Dobrawy i Mieszka I odwiedziło klasy i pracownie. W historyczne postacie wcielili się Jakub Trafalski, Kinga Śmigielska i Dawid Pruk.

Przebranie nawiązywało do 1050. rocznicy chrztu Polski. Natomiast przesłanie, jakie przynieśli - do Roku Miłosierdzia. Rozdali swoim kolegom i koleżankom oraz nauczycielom wydrukowane fragmenty "Dzienniczka" św. Faustyny. Przy okazji rozreklamowali cukiernię i spotkanie z wolontariuszami ŚDM.

Przebieg wydarzeń koordynowała Marta Borchard, nauczyciel religii. Wszystko odbyło się w ramach realizowanego projektu edukacyjnego, którego kolejnym akcentem będzie wycieczka na Ostrów Tumski w Poznaniu.