Na deser kremówki

mk

publikacja 16.05.2016 23:30

W najbliższy piątek odbędzie się X Koncert Papieski w Kozłowie Biskupim. Jubileuszowej edycji towarzyszyć będą wystawy poświęcone polskiemu papieżowi.

Organizatorzy liczą, że kościół wypełni się widzami, tak jak podczas poprzednich edycji Organizatorzy liczą, że kościół wypełni się widzami, tak jak podczas poprzednich edycji
IX Koncert Papieski w Kołowie Biskupim
Marcin Kowalik /Foto Gość

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim zaprasza na X Koncert Papieski. Doroczne wydarzenie odbędzie się 20 maja w parafialnej świątyni. Początek o 19.30. Organizatorzy spodziewają się dużej frekwencji, dlatego koncert będzie transmitowany również na zewnątrz kościoła.

Zanim rozpoczną się występy, od 16.00 prezentowane będą obrazy Zbigniewa Sykurskiego, który specjalizuje się w portretach św. Jana Pawła II, oraz wystawa kolekcji pamiątek związanych z polskim papieżem. Swoje zbiory udostępni Stanisław Duński.

Jako pierwsza swoje wokalne umiejętności zaprezentuje schola parafialna. To już piąte pokolenie młodych, ambitnych ludzi z parafii w Kozłowie Biskupim, którzy swym śpiewem urozmaicają niedzielne Msze św. Po młodych wokalistach wystąpią Grzegorz Kloc i Sylwia Piotrowska.

G. Kloc to wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny i działacz społeczny. Ma na koncie trzy solowe albumy - "Na skrzydłach miłości", "Powrót Łazarza" i "Idę po wodzie" oraz setki zagranych koncertów w Polsce i za granicą. Współpracował z największymi artystami sceny muzycznej w Polsce m.in: Natalią Kukulską, Natalią i Eleonorą Niemen, Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Beatą Bednarz, Anita Lipnicką czy zespołami Daab, De Mono. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków chrześcijańskich w kraju, artystą śpiewającym piosenki zaangażowane, z przesłaniem.

S. Piotrowska jest wokalistką zespołu Gospel Rain. Z wyróżnieniem ukończyła studia na kierunku jazz i muzyka estradowa w klasie wokalnej oraz studia pedagogiczne o specjalności szkolnej i opiekuńczej. Brała udział w licznych koncertach i wydarzeniach artystycznych m.in. serii koncertów poświęconych pamięci Czesława Niemena "Jednego serca". Podczas studiów koncertowała jako solistka w Big Band UMCS. Wraz z zespołem supportowała takie gwiazdy jak Perfekt, Patrycja Markowska, In-Grid, T.Love, Bajm.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali pamiątkowe pocztówki, medale i płyty DVD z poprzednich koncertów. Na zakończenie częstować będą pysznymi kremówkami.

Na deser kremówki