W paradzie przez miasto

mk

publikacja 21.05.2016 22:05

Łowicka Majówka Motocyklowa zgromadziła kilkuset właścicieli jednośladów. W sobotę uczestniczyli w Mszy św.

Ks. Adam Domański kropi wodą święconą przejeżdżających motocyklistów Ks. Adam Domański kropi wodą święconą przejeżdżających motocyklistów
Marcin Kowalik /Foto Gość

Trzecia edycja imprezy zakończy się w jutro. Organizatorem jest Stowarzyszenie Łowickich Motocyklistów "No.16". Tegoroczny zlot wpisał się w obchody 880-lecia Łowicza.

W sobotę o 13.00 w intencji motocyklistów została odprawiona Msza św. w kościele parafii MB Nieustającej Pomocy. Celebrował ją proboszcz ks. Adam Domański. - Chcę, żebyśmy sobie uświadomili po raz kolejny, że nasze życie jest darem od Panem Boga. Może jest trudne, ale jest to dar. Podziękujmy Bogu za to, że jesteśmy. To jest też zaproszenie, żeby to życie jak najlepiej wykorzystać - mówił w homilii ks. Domański.

Po Eucharystii proboszcz Domański i ks. Tomasz Wójcik poświęcili motocyklistów i ich pojazdy. Kolumna udała się na Nowy Rynek. Tam odbył się pokaz motocyklów i konkursy. Wystąpiła orkiestra dętej z Makowa oraz mażoretki. Po 16.00 odbyła się uroczysta parada ulicami miasta. Uczestnicy zlotu - wśród nich goście z Rosji - udali się do pobliskiego Nieborowa, gdzie będą bawić się do białego rana.