Pieszo po odpust

mk

publikacja 09.06.2016 08:00

Wierni z parafii na łowickiej Korabce pielgrzymowali do Bramy Miłosierdzia.

Ks. Wiesław Skonieczny wita pielgrzymów przy Bramie Miłosierdzia w łowickiej bazylice katedralnej Ks. Wiesław Skonieczny wita pielgrzymów przy Bramie Miłosierdzia w łowickiej bazylice katedralnej
Marcin Kowalik /Fot Gość

Grupa kilkudziesięciu wiernych z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu udała się pieszo do Bramy Miłosierdzia w miejscowej bazylice katedralnej.

- Jednym z elementów Roku Jubileuszowego Miłosierdzia powinna być pielgrzymka. Mówił o tym papież Franciszek. W naszym przypadku trudno mówić o jakimś wielkim pielgrzymowaniu, to tylko niecałe 3 km, ale chcieliśmy, żeby uzyskanie odpustu poprzedzał jakiś wysiłek, również modlitewny - mówi proboszcz ks. Adam Domański, który szedł na czele pielgrzymki.

Pątnicy w drodze śpiewali pieśni religijne. Dłużej na modlitwie zatrzymali przy kapliczce Matki Bożej Księżnej Łowickiej oraz cmentarzu. Ostatni odcinek przeszli, odmawiając Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Przy głównym wejściu do bazyliki katedralnej, które jest równocześnie Bramą Miłosierdzia, pielgrzymów przywitał ks. Wiesław Skonieczny, proboszcz parafii katedralnej i dziekan łowicki. Pokropił ich wodą święconą.

Wierni z parafii na Korabce po przekroczeniu Bramy Miłosierdzia uczestniczyli w Mszy św.