Prezes dotrzymał obietnicy

mk

publikacja 13.06.2016 09:30

Piknik w Bolimowie. Parafianie wsparli wakacyjny wyjazd ministrantów.

Policyjne motocykle wzbudzały zainteresowanie dzieci Policyjne motocykle wzbudzały zainteresowanie dzieci
Marcin Kowalik /Foto Gość

Ministranci i lektorzy parafii pw. Świętej Trójcy w Bolimowie oraz ich rodzice przygotowali wiele atrakcji dla mieszkańców. Inicjatywę poparł proboszcz ks. Krzysztof Chojnacki, który sam chętnie uczestniczył w zabawie.

- Rok temu dzięki piknikowi udało się zorganizować dwudniowy wyjazd nad morze. Obiecałem chłopcom, że jeżeli będą dobrze się sprawować, to pojedziemy tam na dłużej - mówi Mateusz Głoskowski, prezes Koła Ministrantów i pomysłodawca pikniku.

Tym razem pobyt nad morzem potrwa 8 dni. Zarezerwowany jest już termin w lipcu.

Zabawa rozpoczęła się po niedzielnej Mszy św. w południe. Na placu przy kościele farnym ustawiono stoiska z lodami i ciastami. Serwowano potrawy z grilla. Były liczne konkursy. Wystąpił chór parafialny. Swój kunszt prezentował Edward Buczek, miejscowy kowal.

Strażacy z OSP w Bolimowie przeprowadzili pokaz ratowania człowieka z rozbitego samochodu z widowiskowym rozcinaniem wraku.

Akcje promujące bezpieczeństwo prowadziła Komenda Miejska Policji w Skierniewicach. Największe wrażenie zrobił pokaz zatrzymania groźnego przestępcy z udziałem psów policyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się motocykle skierniewickiej drogówki.

Policjanci wystawili też specjalne stoisko z atrakcjami dla najmłodszych. W formie zabawy pobierano odciski palców. Dzieci otrzymały na pamiątkę arkusz ze śladami swoich linii papilarnych.