Z biskupem i pielgrzymami z Indii

Michalina Kosiorek

publikacja 21.07.2016 22:37

Do Matki Pięknej Miłości pielgrzymowała młodzież polska i włoska z rejonu łowickiego.

Pielgrzymi z Polski, Włoch i Indii wykonali na koniec dnia pamiątkowe zdjęcie Pielgrzymi z Polski, Włoch i Indii wykonali na koniec dnia pamiątkowe zdjęcie
Michalina Kosiorek /Foto Gość

Grupa wolontariuszy z diecezji łowickiej rozpoczęła Dni w Diecezji modlitwą do Ducha Świętego, by po chwili wyruszyć razem ze swoimi kolegami i koleżankami z archidiecezji Spoleto-Norcia (środkowe Włochy, region Umbria) do Domaniewic. W domaniewickim sanktuarium czczony jest słynący łaskami obraz Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych.

Tam wspólnie modlili się podczas Mszy św., którą w koncelebrze z abp. Renato Boccardim odprawili bp Wojciech Osial i kapłani z diecezji. Zarówno młodzież z Polski, jak i z Włoch angażowała się w oprawę Eucharystii. W modlitwie towarzyszyli także pielgrzymi z Indii, którzy przybyli do Łowickiego, choć nie biorą udziału w Dniach w Diecezji.

Homilię tłumaczoną na język włoski i angielski wygłosił bp Osial. Wspomniał o potrzebie Bożego miłosierdzia i jego istotnym znaczeniu w życiu nie tylko młodych, ale wszystkich ludzi. Poruszył także kwestię tęsknoty serca za Bogiem, która sprowadza młodych z całego świata do wspólnego miejsca modlitwy i czuwania podczas Światowych Dni Młodzieży.

Po Mszy św. młodzież udała się na obiad do restauracji „Pan Tadeusz”, a tuż po nim, w trakcie czasu wolnego, korzystała z atrakcji miejscowego placu zabaw. To była prawdziwa eksplozja radości i dzięcięctwa Bożego. Śmiechom nie było końca, w czym spory udział  miała młodzież oazowa z Domaniewic, która w doskonałych humorach świetną zabawę przeniosła później na plac celebry przy sanktuarium. Tam pielgrzymi integrowali się, wykonując wspólnie tańce i śpiewy.

Po powrocie do Łowicza polska i włoska młodzież wspólnie nawiedziła bazylikę katedralną. Tłumaczem został ks. Sylwester Łajszczak, który przybliżył pielgrzymom historię świątyni oraz to, w jaki sposób Ojciec Święty Jan Paweł II nadal jej tytuł bazyliki mniejszej. Następnie zaprosił do wspólnej modlitwy przy relikwiach św. Wiktorii.