Na modlitwie z biskupami

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

publikacja 22.07.2016 14:22

Dzień turystyczny w Żyrardowie rozpoczęła Eucharystia sprawowana przez dwóch biskupów.

Kolejny dzień goście rozpoczęli uroczystą Eucharystią Kolejny dzień goście rozpoczęli uroczystą Eucharystią
Paweł Łęcki

Mszy św. w kościele Matki Bożej Pocieszenia przewodniczył włoski bp Mario Ceccobelli z Gubbio. Liturgię koncelebrowali także ordynariusz diecezji łowickiej bp Andrzeja F. Dziuba i kilku księży. Z biskupami i kapłanami modlili się grupa Włochów z międzyborowskiej i żyrardowskiej parafii oraz Białorusini z Puszczy Mariańskiej. Ze względu na gości liturgia słowa czytana była w trzech językach.

Na wstępie biskup Gubbio podkreślił, że Dni w Diecezji są dla niego drogą w poszukiwaniu świadków miłosierdzia. - Wczoraj był nim św. Maksymilian Maria Kolbe, o którym słyszeliśmy w Niepokalanowie. Dziś jest nim Maria Magdalena z Ewangelii - zaznaczył.

Do świadków miłosierdzia odniósł się w homilii także biskup ordynariusz. - Maria Magdalena doświadczyła tyle dobra i miłości od Jezusa, że miała otwarte serce i nie widziała żadnych przeszkód w zaufaniu Nauczycielowi. Nosiła w sobie pragnienie Boga i to ona stała się Jego narzędziem. To ona, grzeszna kobieta, stała się zwiastunem Dobrej Nowiny - mówił biskup.

Bezpośrednio po Eucharystii uczestnicy liturgii przeszli pod pomnik św. Jana Pawła II, by oddać hołd inicjatorowi Światowych Dni Młodzieży. Reprezentanci żyrardowskiej parafii złożyli kwiaty. Zebrani odśpiewali także „Barkę” i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

W Mszy swiętej uczestniczyli Włosi, Białorusini i Polacy   W Mszy swiętej uczestniczyli Włosi, Białorusini i Polacy
Paweł Łęcki