Chrystus patrzył na każdego

Marcin Kowalik Marcin Kowalik

publikacja 24.07.2016 09:50

- Do zobaczenia w Krakowie! - mówił bp Dziuba do młodzieży na łowickim rynku.

Uwielbienie Jezusa na Starym Rynku w Łowiczu Uwielbienie Jezusa na Starym Rynku w Łowiczu
Marcin Kowalik /Foto Gość

Koncertem uwielbienia Boga zakończyło się łowickie spotkanie młodych poprzedzające wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

W sobotę 23 lipca od samego rana Łowicz opanowali zagraniczni pielgrzymi, którzy goszczeni byli w różnych rejonach diecezji łowickiej.

Francuzi, Białorusini oraz Włosi razem z polską młodzieżą uczestniczyli najpierw w Mszy św. na Starym Rynku, potem udali się do parku Błonie. Tam odbył się Festiwal Młodych. Przed powrotem do miejsc noclegowych uczestniczyli jeszcze w koncercie 'Horeb".

W centrum miasta rozbrzmiewały w różnych językach pieśni wielbiące Boga. To zasługa zespołu stworzonego na potrzeby wydarzenia. W jego skład weszły osoby na co dzień zaangażowane w ruchy formacyjne oraz wolontariusze ŚDM z terenu diecezji.

Koncert przeplatany były świadectwami wiary młodzieży. Na scenie wystawiono również pantomimę ewangelizacyjną. Jednak najważniejsza była adoracja Jezusa Eucharystycznego wystawionego w wielkiej monstrancji. Zebranym przed sceną błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem udzielił bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki.

- Myślę, że pierwszy raz w dziejach Łowicza, który liczy 880-lat odbyło się tak piękne wydarzenie, jak to na naszym rynku. Chrystus był z nami i spoglądał na każdego z nas. Dziękuję wam za świadectwo wiary. Do zobaczenia w Krakowie! - mówił bp Dziuba.

Ostatnim akcentem spotkania były żywiołowe, wspólne śpiewy i tańce, ale już na scenie. Włosi, którzy byli największa grupą pielgrzymów skandowali: "Polonia!, Polonia!'. Polska młodzież odwzajemniła się okrzykiem: "Italia!, Italia!".

Czytaj także o pozostałych wydarzeniach dnia wspólnoty i radości: