Poszli zrobić raban

ig, mk

publikacja 28.07.2016 19:35

Kolejny dzień w Miasteczku Łowickim pielgrzymi rozpoczęli w dobrym humorze. Po obiedzie udali się na spotkanie z papieżem.

Młodzież z diecezji łowickiej wciąż jest pełna energii Młodzież z diecezji łowickiej wciąż jest pełna energii
Iza Grabowska

Rano na niebie pojawiły się chmury z lekkimi prześwitami słońca. Nic nie zapowiadało, że rozbłyśnie mocniej.

Po śniadaniu, młodzież z diecezji łowickiej i towarzyszący im opiekunowie udali się razem modlitwę. Odmówiona została Litania do Najświętszego Serca Jezusa.

Z młodzieżą spotkał się ordynariusz rzeszowski bp Jan Wątroba. Wygłosił katechezę „Pozwólmy dotknąć się miłosierdziu Chrystusa”. Mówił, że wszystko leży w naszych rękach i od nas zależy czy my skorzystamy z miłosierdzia Najwyższego.

Młodzi otrzymali przestrogę. Żeby dotknąć miłosierdzia Bożego potrzebna jest pokora oraz umiejętność przyznania się do własnego błędu. Sakrament chrztu św. jest pierwszym dotknięciem miłosierdzia naszego Pana.

Po katechezie młodzież zadawała pytania biskupowi. Między innymi dlaczego został księdzem, a także, co myśli o książkach science-fiction.

Następnie przyszedł czas na Eucharystię pod przewodnictwem bp Wątroby. Jako tekst z Ewangelii wybrano przypowieść o o synu marnotrawnym. Po Mszy św. odbyła się modlitwa wstawiennicza.

Po przyjęciu błogosławieństwa kilkuset pielgrzymów z diecezji łowickiej udało się obiad, aby mieć siłę na drogę do Krakowa i uczestniczyć w  spotkaniu z papieżem Franciszkiem. Przed wyjściem zapewniali, że na pewno zrobią tam raban.