Rowerem po... odpust

Michalina Kosiorek

publikacja 11.09.2016 22:45

W Giżycach odbył się VIII Odpustowy Rajd Rowerowy, w którym wzięło udział prawie 200 osób.

Ks. Tomasz Jackowski, proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Giżycach, prowadził rajd bezpiecznie do celu Ks. Tomasz Jackowski, proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Giżycach, prowadził rajd bezpiecznie do celu
Michalina Kosiorek /Foto Gość

Odpust w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła rozpoczął się uroczystą Sumą, której przewodniczył ks. Paweł Kozakowski. Potem tradycyjnie mieszkańcy okolicznych miejscowości zebrali się przed kościołem, by wspólnie udać się na rekreacyjny rajd rowerowy.

 - To dla parafian niebywała okazja pobyć razem, w rodzinie oddać się aktywnemu odpoczynkowi. Chcemy świadczyć, że odpust to święto dla całej parafii - mówił ks. Tomasz Jackowski, proboszcz parafii w Giżycach.

Rajd corocznie prowadzi przez okoliczne wsie, a szczególne miejsce zajmuje wizyta w miejscowości gospodarzy odpustu. W tym roku była to wieś Giżyce i to ona ugościła kolarzy posiłkiem. Trasa liczyła ok. 15 km. Każdy z uczestników otrzymał plakietkę z numerem po to, by na koniec rajdu wziąć udział w losowaniu nagrody, jaką był rower. Dla wielu parafian to nie pierwszy rajd, lecz każdy wspominają z taką samą radością.

Nie zapomniano także o Roku Miłosierdzia, który uczczono Koronką do Bożego Miłosierdzia. Obchody zakończyło puszczenie światełka do nieba. Pokaz sztucznych ogni cieszył wzrok mieszkańców przez dłuższą chwilę.