Złota Weronika

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

publikacja 27.09.2016 14:25

Weronika Kaźmierczak wywalczyła złoty medal w skoku wzwyż podczas mistrzostw Polski młodzików w Słubicach.

Mistrzostwo Polski młodzików w skoku wzwyż wywalczyła Weronika Kaźmierczak Mistrzostwo Polski młodzików w skoku wzwyż wywalczyła Weronika Kaźmierczak
Archiwum Lowicz24

Lekkoatletka UKS Błyskawica Domaniewice, trenowana przez Mieczysława Szymajdę jest uczennicą Pijarskiego Gimnazjum Królowej Pokoju w Łowiczu. Zwycięstwo zapewnił jej skok przez poprzeczkę zawieszoną na wysokości 162 cm.

Złoty krążek Weroniki Kaźmierczak to jedyny medal wywalczony przez reprezentację lekkoatletów UKS Błyskawica Domaniewice. W Słubicach wystartowali również Aleksandra Goszczyńska, Jakub Pająk i Tomasz Wieteska.

O podium otarła się 15-letnia Aleksandra Goszczyńska. W pierwszym dniu mistrzostw zawodniczka zajęła czwarte miejsce w konkursie rzutu młotem i czwarte miejsce w konkursie rzutu oszczepem. Pozostali lekkoatleci zajęli dziewiąte miejsca w swoich kategoriach.

Podsumowując    dla lowicz24 występy swoich podopiecznych Mieczysław Szymajda nie krył zadowolenia. - To były najlepsze mistrzostwa w historii klubu. Na pewno każdy ze startujących mógł uzyskać lepsze wyniki, ale nigdy nie dzieje się tak, aby wszyscy na imprezach rangi mistrzowskiej bili rekordy życiowe. Tu akurat liczą się miejsca i ważne, że każdy uplasował się w pierwszej dziesiątce.