Spełnione pragnienia

adi

publikacja 15.05.2017 23:03

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu uczestniczyła w nabożeństwie fatimskim w parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Starej Rawie.

Klerycy i przełożeni seminarium modlą się razem z parafianami przed figurą MB Fatimskiej w kościele w Starej Rawie Klerycy i przełożeni seminarium modlą się razem z parafianami przed figurą MB Fatimskiej w kościele w Starej Rawie
Archiwum WSD w Łowiczu

V Niedziela Wielkanocna dla parafian w Starej Rawie była pełna wrażeń. Najpierw ks. Grzegorz Cieślak, prefekt łowickiego seminarium, z trzema klerykami - dk. Rafałem Woronowskim, Adrianem Czerwińskim i Krzysztofem Żądło - brali udział w niedzieli powołaniowej. Dzielili się swoim świadectwem podczas Mszy Świętych.

Zakończeniem wizyty było nabożeństwo fatimskie, które parafianie celebrowali razem z całą wspólnotą seminarium. Nabożeństwu przewodniczył ks. Piotr Kaczmarek, wicerektor seminarium. W czasie kazania mówił o tym, że Maryja nieustannie przypomina nam o tym, że Bóg jest blisko, że nigdy o człowieku nie zapomina.

Po zakończeniu kazania wszyscy modlili się na różańcu przed figurą Matki Bożej Fatimskiej i w procesji wokół świątyni oddawali cześć Maryi w 100. rocznicę objawień w Fatimie.

Na zakończenie wspólnego świętowania ks. Sławomir Wasilewski, rektor WSD w Łowiczu, podziękował wiernym za ich modlitwę, ofiary duchowe i materialne, a także za pamięć. Z uznaniem wyraził się także o ks. Wojciechu Wawrzyniaku, zawsze życzliwym seminarium proboszczu parafii w Starej Rawie. Podkreślił, że klerycy i kadra seminarium bardzo chcieli przeżyć ten dzień, tak silnie związany z Maryją, we wspólnocie parafialnej.