Twardo i po męsku

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

dodane 25.07.2017 11:35

Podczas drogi pielgrzymi wysłuchają konferencji, które przygotował o. Tomasz Nowak, dominikanin.

W tym roku konferencje przygotował znany dominikański kaznodzieja W tym roku konferencje przygotował znany dominikański kaznodzieja
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Ojciec Tomasz urodził się w 1971 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do zakonu kaznodziejskiego wstąpił w 1994 roku, w roku 2000 złożył śluby wieczyste, rok później przyjął święcenia kapłańskie. Był duszpasterzem szkół średnich w Krakowie i submagistrem nowicjatu. Wykłada homiletykę w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów w Krakowie. Znany jest z zamiłowania do muzyki jazzowej - gdy mieszkał w poznańskim klasztorze, zainicjował Zaduszki Jazzowe. Obecnie jest przeorem klasztoru dominikanów w Łodzi.

Wędrowny kaznodzieja poprowadzi spotkania z wielkimi postaciami ze Starego i Nowego Testamentu, które w swoim życiu wstały, wyruszyły w drogę z Bogiem i zaczęły głosić. Jak zaznacza ks. Rafał Babicki, przewodnik pielgrzymki, ich życie i postawa rzucają światło także na drogę obecnych chrześcijan, na to, kim są, jacy są i co powinni robić. I tak przez kolejne dni pątnicy będą wędrować z Abrahamem, Józefem, Mojżeszem, królem Dawidem, Izajaszem i Jeremiaszem, Jonaszem, Marią Magdaleną oraz apostołami I Maryją. - Bardzo czekam na osoby ze Starego Testamentu, bo tam jest twardo i po męsku. Tak to tak, a nie to nie. Czyli tak, jak lubię. Pielgrzymka nie jest czasem zabawy, bujania się, ale konkretną postawą, podejmowaniem decyzji i wyzwań - podkreśla ks. Rafał.