Dzień VII - Maria Magdalena i apostołowie

mk, otn

publikacja 12.08.2017 10:39

- Do tej pory mówiłem przede wszystkim, stawiając za przykład mężczyzn. Może przyszedł już czas na kobiety? Zwłaszcza że, jak wiemy, w Kościele jest dużo więcej kobiet niż mężczyzn i, jak sądzę, na naszej pielgrzymce również tak jest, że jest więcej kobiet niż mężczyzn - mówi o. Tomasz.

Dzień VII - Maria Magdalena i apostołowie Mgadalena Gorożankin /Foto Gość

Dominikanin o. Tomasz Nowak w swoich konferencjach dla pielgrzymów ukazuje postacie z Biblii. Tym razem przybliżył pątnikom Marię Magdalenę i apostołów.

- Pamiętamy tę kobietę, która przychodzi do domu faryzeusza, i o której jest napisane, że prowadziła w mieście życie grzeszne. Ona klęka u stóp Jezusa i łzami obmywa Jego stopy, a później swoimi włosami je wyciera. Ten sprawiedliwy faryzeusz zadaje pytanie, myśląc tylko, osądzając tę kobietę i Pana Jezusa w swoim sercu: 'Czy On nie wie, że ona jest grzesznicą? Gdyby był prawdziwie Prorokiem, to by wiedział'. Wtedy Jezus go upomina, ale przede wszystkim zwraca uwagę na to, jak bardzo ta kobieta umiłowała i jak wiele można odpuścić tym, którzy bardzo miłują. O tej historii będzie się zawsze opowiadać, jeżeli będzie się głosić Ewangelię. To w kontekście naszego hasła: "Idźcie i głoście" jest niezwykle ważne. Niepodobna, aby o tym nie opowiadać. O miłości, która rodzi się z tego doświadczenia miłosierdzia, z tego doświadczenia przebaczenia. To jest niezwykłe doświadczenie, z którym mamy do czynienia w Ewangelii - przypomina o. Tomasz.

Cała konferencja do wysłuchania poniżej: