Nowy przewodnik

Magdalena Gorożankin

dodane 14.08.2017 12:37

Uroczysty apel w kościele w Rędzinach przed osiągnięciem celu wędrówki XXII ŁPPM. Podczas ostatniego wieczornego spotkania wszelki fizyczny ból nie ma znaczenia. Wtedy liczy się tylko radość i wdzięczność Bogu i bliźniemu za wspólną wędrówkę.

Bp Andrzej F. Dziuba ogłosił nowym przewodnikiem ŁPPM ks. Tomasza Stępniaka (po lewej). Zastąpi on ks. Rafała Babickiego (po prawej) Bp Andrzej F. Dziuba ogłosił nowym przewodnikiem ŁPPM ks. Tomasza Stępniaka (po lewej). Zastąpi on ks. Rafała Babickiego (po prawej)
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

XXII Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa dobiega końca. W poniedziałek pątnicy, po 9 dniach wędrówki do tronu Jasnogórskiej Pani, osiągną swój cel. Tradycją jest, że podczas ostatniego apelu wszyscy dziękują sobie za wspólnie spędzony czas. Także w tym roku uroczyste podziękowania przybliżyły pielgrzymów do końca pielgrzymki.

Apel rozpoczął się od wędrówki krzyża pielgrzymkowego, który od kilku lat jest obecny na trasie ŁPPM i przewodzi pielgrzymom na szlaku. Następnie przedstawiono każdą grupę. Wymieniono nazwiska osób szczególnie zaangażowanych w funkcjonowanie grupy - medycznych, muzycznych, porządkowych, a także podziękowano księżom i siostrom zakonnym. W modlitwie nie zapomniano także o służbach centralnych pielgrzymki, bez których o wiele ciężej byłoby zorganizować wędrówkę.

Nie zabrakło także prezentacji grup poprzez okrzyki, przyśpiewki, piosenki, a także festiwal kolorów pielgrzymkowych. Każda grupa przybyła do świątyni w Rędzinach w koszulkach koloru swojej grupy, z gadżetami i flagami, które powiewały w kościele w rytm piosenek wykonywanych przez zespół złożony z kilkunastu osób z 9 grup ŁPPM. Zespołowi przewodził diakon Jakub Kita, wspomagany przez Jarosława Sieczkę.

Na zakończenie apelu ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba udzielił pielgrzymom błogosławieństwa. Zanim jednak to zrobił, ogłosił zmianę przewodnika ŁPPM. Od dziś ks. Rafał Babicki został honorowym przewodnikiem ŁPPM, zaś na miejsce przewodnika bp Dziuba mianował ks. Tomasza Stępniaka.

9. dnia pielgrzymowania pątnicy mają do przejścia 12 km. Zwieńczeniem będzie Eucharystia na Jasnej Górze.