Pociągami bez biletu

Marcin Kowalik Marcin Kowalik

publikacja 22.09.2017 08:50

Dziś Dzień Bez Samochodu. Do akcji przyłączyły się Koleje Mazowieckie i Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Pasażerowie nie muszą płacić za przejazd.

Pasażerowie dwóch spółek kolejowych mogą dziś skorzystać z darmowej podróży Pasażerowie dwóch spółek kolejowych mogą dziś skorzystać z darmowej podróży
Marcin Kowalik /Foto Gość

Z okazji przypadającego 22 września Europejskiego Dnia Bez Samochodu pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami spółki w całym województwie. Za bilet nie zapłacą podróżni posiadający ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu oraz towarzyszące im osoby, ale maksymalnie tyle, na ile zarejestrowany jest samochód.

Także Koleje Mazowieckie przyłączyły się do akcji. Do bezpłatnego przejazdu uprawniona jest każda osoba, a więc nie trzeba wozić ze sobą dokumentu potwierdzającego posiadanie samochodu. Jednocześnie w miarę wolnych miejsc, można nieodpłatnie skorzystać z parkingów w systemie "Parkuj i Jedź" zlokalizowanych na terenie Mazowsza i zarządzanych przez Koleje Mazowieckie.