Wysiłek, który nie poszedł na marne

Marcin Kowalik Marcin Kowalik

publikacja 03.01.2018 20:42

W bazylice katedralnej w Łowiczu ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba sprawował Mszę św. w intencji pracowników energetyki. Poprzedziła ona spotkanie opłatkowe energetyków regionu łódzkiego.

Bp Andrzej F. Dzuba przyjmuje dary ołtarza przyniesione przez energetyków Bp Andrzej F. Dzuba przyjmuje dary ołtarza przyniesione przez energetyków
Marcin Kowalik /Foto Gość

Co roku takie spotkania organizowane są w innym miejscu. 3 stycznia po raz pierwszy odbyło się w Łowiczu i było już 30. z kolei. Inicjatorami są członkowie łódzkiej Duszpasterskiej Wspólnoty Zawodowej Energetyków "Nazaret", która w minionym roku przeobraziła się w Oddział Terenowy Katolickiego Stowarzyszenia Energetyków "Nazaret" w Łodzi.

W homilii bp Dziuba podkreślił rangę pracy energetyków. - Ten wasz wielki wkład w dobro wspólne naszej ojczyzny jest czymś pięknym. Przeżywamy 100. rocznicę niepodległości. To także dzieło energetyków, którzy w początkach nowej Rzeczpospolitej włożyli ogromny wysiłek, aby po dramacie rozbiorów Polska znalazła i tę energię ducha, i tę energię fizyczną potrzebne do odbudowy kraju - mówił bp Dziuba.

Mszę św. koncelebrowali ks. Władysław Staśkiewicz, duszpasterz elektryków, energetyków i elektroników archidiecezji łódzkiej, oraz ks. Piotr Turek, przez lata związany z duszpasterstwem łódzkich energetyków.

Modlono się za obecnych i byłych pracowników energetyki, w tym za osoby zmarłe. Wśród uczestników Eucharystii byli m.in. Zbigniew Fałek, dyrektor generalny PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź, Piotr Grabowski, zastępca dyrektora w PGE Obrót S.A. Oddział w Łodzi, oraz Krzysztof Domagała, wiceprezes PGE Górnictwo Konwencjonalne i Energetyka S.A.