Bądźcie zawsze autentyczni

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

dodane 06.01.2018 00:08

Rawscy skauci podczas spotkania opłatkowego modlili się, składali sobie życzenia i śpiewali małemu Jezusowi.

Harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" składali sobie życzenia i dzielili się opłatkiem Harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" składali sobie życzenia i dzielili się opłatkiem
Archiwum FSE Zawisza

Spotkanie opłatkowe Zawiszaków rozpoczęła uroczysta Msza św. w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszy św. przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Paweł Olszewski, duszpasterz rawskich skautów. Nawiązując do pierwszego czytania, kapłan zachęcał zebranych do tego, aby w swoim życiu byli zawsze autentyczni, by mieli ideały i by postępowali zgodnie z tym, co wybrali.

Po Mszy św. Zawiszacy przenieśli się do sali w Starostwie Powiatowym, gdzie odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczestniczyli w nim skauci ze szczepów sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza i bł. Franciszki Siedliskiej, a także ich rodzice i zaproszeni goście, wśród których byli: Dariusz Misztal, burmistrz Rawy Mazowieckiej, ks. Zbigniew Kaliński, poprzedni duszpasterz, a także zaprzyjaźnieni harcerze z ZHP w Inowłodzu.

Podczas spotkania dzielono się opłatkiem i śpiewano kolędy. Zawiszacy zadbali także o poczęstunek.