Przybyli z jasełkami

Magdalena Gorożankin

publikacja 06.01.2018 22:54

Orszak Trzech Króli przeszedł także w Brochowie. W przemarszu wzięło udział mnóstwo dzieci, które przebrane były za królów, pastuszków, Maryję, Józefa, anioły.

Ks. Paweł Olszewski wita trzech króli przybyłych na czele orszaku Ks. Paweł Olszewski wita trzech króli przybyłych na czele orszaku
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Rok temu odbyła się w Brochowie pierwsza odsłona królewskiego orszaku w uroczystość Objawienia Pańskiego. Inicjatorami są parafia i Stowarzyszenie "Konfraternia św. Rocha".

6 stycznia przed Szkołą Podstawową im. Fryderyka Chopina zgromadzili się wszyscy, którzy chcieli razem z królami - wcielili się w nich uczniowie z trzech szkół znajdujących się na terenie parafii - oddać hołd małemu Jezusowi. Zgromadzeni wierni otrzymali korony, naklejki i śpiewniki, żeby z Bractwem Śpiewaczym wychwalać Nowonarodzonego śpiewem.

W orszaku wzięło udział mnóstwo dzieci, które przebrane były za królów, pastuszków, Maryję, Józefa, anioły. W wejściu do świątyni na orszak czekał proboszcz parafii ks. Paweł Olszewski, który przywitał mędrców i zaprosił ich do prezbiterium. W tym roku w rolę królów wcielili się: Marcel Morawski z podstawówki w Śladowie, Antoni Narkintowicz ze szkoły w Brochowie oraz Rafał Kiełbasiński, uczeń gimnazjum w Lasocinie.

Po odczytaniu Ewangelii ksiądz proboszcz ustąpił miejsca uczniom szkoły w Lasocinie, którzy przedstawili jasełka. W programie słowno-muzycznym uczniowie przypomnieli istotę świąt i zachęcili do dzielenia się uśmiechem i miłością nie tylko od święta. Na zakończenie przedstawienia najmłodsi zaśpiewali kilka kolęd, a ks. Paweł podziękował wszystkim aktorom, wręczając mały upominek.

W przygotowanie orszaku zaangażowana była cała parafia św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie, uczniowie szkół, nauczyciele, OSP Brochów, policja. Każdy, ofiarując swój trud, złożył hołd małemu Jezusowi.


KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00.