Sprawdzony pomysł

mk

dodane 19.01.2018 23:57

W czasie ferii zimowych Urząd Miasta w Sochaczewie przygotował dla najmłodszych mieszkańców mnóstwo atrakcji. Jedną z nich był trzydniowy piknik pod dachem pod hasłem: "Nudy za drzwi nie wpuszczamy, dobrą zabawą ją przeganiamy".

Dzieci do dyspozycji miały aż 25 tys. drewnianych klocków Dzieci do dyspozycji miały aż 25 tys. drewnianych klocków
Marcin Kowalik /Foto Gość

Zgromadził on całe rodziny. Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 tętniła życiem od rana do wieczora. Podzielono ją na kilka stref. Największą stanowiły dmuchane zjeżdżalnie. Stworzono też strefy z klockami - drewnianymi i Lego. 25 tys. drewnianych klocków, z których można było stworzyć niezliczoną ilość figur i budowli, robiło wrażenie.

Wszystkie atrakcje były za darmo. Nic dziwnego, że cieszyły się dużym powodzeniem. Oblegane były wizażystki, które na twarzach dzieci wykonywały makijaż gwiazd. Starsze dzieci ustawiały się w kolejce do elektrycznych quadów czy strefy gier komputerowych.

Duże powodzenie miało stoisko kuchenne. Zużyto 200 kg popcornu i wydano ok. 3 tys. cukrowych wat na patyku. Do tego serwowano słodkie placuszki, które zjadane były z apetytem.

Piknik pod dachem jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanym przez sochaczewski ratusz w każde ferie zimowe. Ponadto w organizację innych zajęć zaangażowały się wszystkie miejskie placówki kultury i sportu - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, muzeum, biblioteki i Sochaczewskie Centrum Kultury. Np. we wszystkich filiach SCK od poniedziałku do piątku trwały warsztaty artystyczne, m.in. sztuki cyrkowej, które poprowadzili artyści ze Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku. Zajęcia plastyczne, szachowe, teatralne, muzyczne i taneczne będą prowadzone również w przyszłym tygodniu.