Trzeba wołać do Jezusa

ps, mk

publikacja 29.04.2018 22:28

Parafia katedralna pw. Wniebowzięcia NMP w Łowiczu zorganizowała jednodniowe rekolekcje dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Kandydaci do bierzmowania adorują Najświętszy Sakrament Kandydaci do bierzmowania adorują Najświętszy Sakrament
Piotr Sumiński

Odbyły się w sobotę 28 kwietnia w leżącym na terenie parafii niedużym kościele pw. św. Leonarda i św. Małgorzaty. Uczestniczyło w nich kilkadziesiąt młodych osób. Organizatorzy podzielili wszystkich kandydatów na dwie grupy. Druga odbędzie podobne rekolekcje 26 maja.

Na prośbę ks. Sebastiana Antosika, wikariusza parafii katedralnej, rekolekcje wygłosiło rodzeństwo ze Wspólnoty Przymierza Rodzin "Mamre" z Częstochowy - Przemek i Iwona. Wspólnota stawia sobie za zadanie szukanie i głoszenie królestwa Bożego przez ewangelizację i służbę w Kościele. Do osób zaangażowanych w duchowe wydarzenie dołączyły trzy zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego - s. Kamila, s. Stanisława i s. Bernadetta. Przyjechały z domu zgromadzenia w Mocarzewie.

Po zawiązaniu wspólnoty odbyły się adoracja Najświętszego Sakramentu (o tę część zadbały siostry zmartwychwstanki), Eucharystia, nauki - m.in. o działaniu Ducha Świętego, modlitwa o uzdrowienie i wylanie Ducha Świętego, świadectwa Przemka, Iwony oraz jednej z sióstr zakonnych.

Przekazane treści zrobiły wrażenie na uczestnikach. - To, co mi utkwiło w pamięci, to to, że Bóg słucha każdego człowieka, bez względu na to, kim on jest i jaki jest. Warto się zwracać do Boga zawsze. Ze wszystkim - mówi Adam Kosiacki.

Od innego z kandydatów do bierzmowania można było usłyszeć, że nieprawdopodobne jest to, jak Pan Bóg potrafi wyciągnąć człowieka ze zła, w którym tkwi. Swoją opinię oprał na świadectwie Iwony. Błędne decyzje podejmowane przez nią tak mocno skomplikowały jej życie, że aby wyjść na prostą, potrzebowała pomocy nie tylko do swojego brata, ale również egzorcysty. Jej rozstanie z Bogiem trwało 12 lat. Kiedy po tak długim czasie zdecydowała się na spowiedź, trwała ona godzinę.

- Początkiem przemiany człowieka jest spowiedź, udział w Mszy św. Warto i trzeba wołać do Jezusa: "Ulecz mnie! Oczyść Mnie! Uwolnij mnie!". Obecność Jezusa w życiu człowieka sprawia, że ono się zmienia, że dzieją się w nim cuda - mówiła Iwona.

Organizatorami spotkania formacyjnego byli ks. Antosik oraz katecheci - s. Małgorzata Depka i Piotr Sumiński. Kandydaci do bierzmowania w parafii katedralnej mieli cykliczne spotkania w grupach z animatorami oraz spotkania formacyjne z księdzem raz w miesiącu. Rekolekcje zwieńczyło przygotowanie do przyjęcia darów Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania, do którego młodzież przystąpi 14 czerwca.