Będą bezpieczne i wygodne

Maria Grabowska

publikacja 30.04.2018 22:40

10 nowych autobusów wzbogaci tabor MZK w Skierniewicach. Podpisano umowę na dofinansowanie zakupu.

Zawarta umowa pozwoli poprawić jakość usług świadczonych przez miejskiego przewoźnika Zawarta umowa pozwoli poprawić jakość usług świadczonych przez miejskiego przewoźnika
Maria Grabowska

Nowe autobusy już jesienią pojawić się mają na ulicach miasta. Będą to nowoczesne, ekologiczne samochody, w pełni przystosowane do potrzeb matek z małymi dziećmi i osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Skierniewicki MZK dysponuje obecnie 24 samochodami, z czego tylko 13 obsługuje ruch miejski. O pozostałych pojazdach prezes MZK Winicjusz Nowak mówi, że to "zmęczone auta" i przyznaje, że nowe autobusy znacznie poprawią jakość usług świadczonych przez miejskiego przewoźnika.

- Bezpieczne, wygodne z głośnomówiącym systemem informacji pasażerskiej wewnątrz autobusu i systemem Braille'a na wszystkich przyciskach - wylicza W. Nowak.

MZK chce kupić autobusy o długości 12 m. Pojemność każdego pojazdu to 95 miejsc dla pasażerów w tym miejsce na wózek inwalidzki lub wózek dziecięcy.

Oprócz zakupu nowych autobusów powstanie też system informacji pasażerskiej. 6 tablic LED zamontowanych zostanie na najważniejszych przystankach. Przeprowadzony zostanie również remont placu manewrowego i remont stacji napraw MZK.

Cała inwestycja kosztować ma 12.5 mln zł. Miasto otrzymało 7,5 mln dofinansowania. Umowę zawarto w budynku USC w Skierniewicach. Podpisali ją Dariusz Klimczak, wicemarszałek województwa łódzkiego, Joanna Skrzydlewska, członek zarządu województwa, oraz W. Nowak.