Jubileuszowa akademia

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

dodane 30.07.2018 07:41

Po raz 20. przy kościele ojców pasjonistów pod okiem o. Jerzego Chrzanowskiego, wspieranego przez nauczycieli, została zorganizowana Mała Akademia Wakacyjna.

W niedzielę zakończyła się Mała Akademia Wakacyjna w Rawie Mazowieckiej W niedzielę zakończyła się Mała Akademia Wakacyjna w Rawie Mazowieckiej
Ewa Kalinowska

Codzienne spotkania o charakterze formacyjno-rekreacyjnym, odbywające się przez cały lipiec, miały pomóc dzieciom odkrywać prawdziwe wartości, które tworzą życie społeczne. Zajęcia trwały od 5 lipca. Odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.30-12.30. Uczestniczyło w nich ponad 60 dzieci. Refleksji, zabawie, wycieczkom przewodziło hasło: „Tajemnica chleba - praca ludzi i dar nieba”. Hasło, jak zwykle, się rymowało, tak, by już po dwóch dniach każdy znał je na pamięć.

Organizatorzy rawskiej letniej akademii dla dzieci stawiają sobie przy organizowaniu spotkań nie tylko cele rekreacyjne, ale również formacyjne, promując za każdym razem określone wartości, najczęściej takie, które mogą pomóc młodym włączać się w budowanie dobrych relacji w życiu społecznym. W tym roku chodziło o poznanie tajemnicy wypieku chleba od ziarna aż po bochen, podkreślenie współpracy Boga z ludźmi i nauka szacunku chleba.


Więcej o jubileuszowej akademii w 32. numerze "Gościa Łowickiego" na 12 sierpnia.