Pan Bóg chce iść obok ciebie...

Marcin Kowalik Marcin Kowalik

publikacja 20.08.2018 16:38

Pielgrzymi z Głowna wyruszyli w stronę Jasnej Góry. Dotrą do Czarnej Madonny już w piątek. Hasło pielgrzymki to: "Młodzi Duchem".

Z pątnikami krótki odcinek przeszedł także bp Wojciech Osial Z pątnikami krótki odcinek przeszedł także bp Wojciech Osial
Marcin Kowalik /Foto Gość

W poniedziałek 20 sierpnia poranną Mszą św. w kościele św. Jakuba Apostoła w Głownie rozpoczęła się 32. Piesza Pielgrzymka z Głowna na Jasną Górę.

Eucharystii przewodniczył bp Wojciech Osial, sufragan łowicki. - Ta myśl, że idę na pielgrzymkę, to wielka łaska Pana Boga. Im bardziej to sobie uświadomimy, tym większe mogą być tego owoce. Pan Bóg ciebie tutaj chce. Pan Bóg chce wchodzić w twoje życie, chce iść obok ciebie. Dlatego tak ważne jest, żeby na pielgrzymce otwierać oczy i uszy na Pana Boga - mówił biskup zwracając się bezpośrednio do pątników.

Na pielgrzymi szlak zapisało się ich ponad 200. Są w różnym wieku. Nie brakuje weteranów pieszego wędrowania i rodzin z dziećmi. Razem z nimi idą kapłani. Przewodnikiem jest ks. Zbigniew Kielan, wikariusz parafii św. Jakuba Apostoła w Głownie. Pątnikami są również ks. Tomasz Trzciński, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Głownie, ks. Adrian Czerwiński, wikariusz parafii w Dmosinie, oraz o. Benedykt Zieliński, wywodzący się z Głowna cysters.

Mszę św. koncelebrowali również ks. Stanisław Banach, dziekan głowieński i proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła, oraz ks. Roman Wawrzyniak, proboszcz parafii w Baranowie, który jeszcze przed wstąpieniem do seminarium pielgrzymował z głowieńskimi pątnikami. Razem z bp. Osialem odprowadzili pielgrzymów do rogatek miasta, tak jak pełniący obowiązki burmistrza Głowna Wojciech Baleja i jego małżonka.

W środę rano poranną Mszę św. w kaplicy w pobliżu Łasku odprawi dla pielgrzymów ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Na Jasną Górę pątnicy dotrą już 24 sierpnia. Część z nich pozostanie tam dłużej, żeby obchodzić święto Matki Bożej Częstochowskiej. Dla nich powrót planowany jest pociągiem 27 sierpnia. Ok. 16.00 można się ich spodziewać na głowieńskim dworcu. Razem z mieszkańcami, którzy będą ich witać, tradycyjnie przemaszerują do kościoła św. Jakuba.