Kim jest dla mnie Jezus?

Aleksandra Głuszcz

publikacja 08.10.2018 09:53

W 12-godzinnych rekolekcjach na Stadionie Narodowym w Warszawie, w których centrum była Msza św., uczestniczyła również młodzież z diecezji łowickiej.

Nie brakowało młodzieży z różnych miejsc diecezji łowickiej Nie brakowało młodzieży z różnych miejsc diecezji łowickiej
Aleksandra Głuszcz /Foto Gość

W sobotę 6 października odbyło się spotkanie pod hasłem: "Stadion Młodych - włącz pełnię wiary". Na Stadionie Narodowym w Warszawie pojawiła się także młodzież z diecezji łowickiej, m.in. z Kutna, Sochaczewa, Łęczycy, Żychlina, Piątku. Młodzi przyjechali zarówno w zorganizowanych przez parafie grupach, jak i samodzielnie.

- Spotkanie przeszło moje najśmielsze oczekiwania - tłumy wiernych, świadectwa, modlitwa wstawiennicza, a przede wszystkim liczba modlących się. 600 kapłanów idących do ołtarza. Bardzo poruszyło mnie kazanie bp. Edward Dajczaka. "Kim jest Jezus? Papież Benedykt napisał, że pocałunkiem na twarzy zdrajcy. Kim jest Jezus? Kim jest Jezus dla mnie?" - te słowa zapamiętam na długo - opowiada Mateusz Ciszewski z Żychlina.

Poza modlitwą młodzież uczestniczyła w wielu koncertach, które odbywały się na płycie głównej stadionu. Każdy mógł również znaleźć coś dla siebie z dala od tłumów. W jednej sal nieustannie wystawiony był Najświętszy Sakrament. Na korytarzu na schodkach, na krzesełkach, w każdym wolnym miejscu siedzieli kapłani i spowiadali.

Naprzeciwko kaplicy adoracji była Strefa Słowa, gdzie można było wziąć udział w okołopółgodzinnych spotkaniach. Ich bohaterowie opowiadali, jak Bóg działa w ich życiu, o projektach, które prowadzą itp. Jednym z mówców była s. Anna Maria Pudełko AP, apostolinka ze Skierniewic.