Czekali na to 30 lat

Magdalena Gorożankin

publikacja 13.10.2018 11:27

W Zespole Szkół nr 1 w Głownie podczas obchodów Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej poświęcono boisko szkolne. Po modernizacji wzrósł standard placówki.

Wstęgę symbolizującą otwarcie boiska przecięli m.in. starosta zgierski Bogdan Jarota, dyrektor szkoły Elżbieta Kołodziej i dziekan głowieński ks. Stanisław Banach Wstęgę symbolizującą otwarcie boiska przecięli m.in. starosta zgierski Bogdan Jarota, dyrektor szkoły Elżbieta Kołodziej i dziekan głowieński ks. Stanisław Banach
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Co roku obchody święta edukacji w powiecie zgierskim odbywają się w innej szkole. 12 października dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele władz samorządowych zgromadzili się w Zespole Szkół nr 1 im. R.A. Cebertowicza. Dla społeczności szkoły okazji do świętowania było więcej. Po 30 latach oczekiwań szkoła otrzymała boisko piłkarskie, a także zmodernizowano placówkę tak, by była przyjazna, bezpieczna, a także ekologiczna.

Jak podkreśla dyrektor szkoły Elżbieta Kołodziej jest to znacząca inwestycja. - W naszą placówkę wiele zainwestowano. Modernizacja szkoły kosztowała 1.8 mln zł. Boisko ponad 570 tys. To niemałe kwoty, ale mam nadzieję, że udowodnimy, że były one niezwykle potrzebne i w niedługim czasie zwrócą się. Inwestycja nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie pana Bogdana Jaroty, starosty zgierskiego, ale także dzięki członkom Zarządu Powiatu Zgierskiego i radnym otrzymaliśmy to tak upragnione boisko. To jest taki element, dzięki któremu uczniowie poczują się jeszcze lepiej w naszej szkole - mówi E. Kołodziej.

Podczas uroczystego oddania boiska wstęgę przecięli: starosta zgierski Bogdan Jarota, dyrektor szkoły Elżbieta Kołodziej, członkowie Zarządu powiatu zgierskiego Wojciech Brzeski, Adam Świniuch i Wojciech Budziarski, a także dziekan głowieński ks. Stanisław Banach, który poświęcił boisko.

- Kiedy zaczynałem posługę w Głownie, katechezy odbywały się w salach w piwnicach. Teraz każda sala jest niczym świątynia wiedzy, wyremontowana, piękna, przyjazna dla uczniów. Niech teraz i to boisko stanie się miejscem, gdzie młodzi będą pokonywać swoje słabości, doskonalić tężyznę fizyczną i gdzie będą zdobywać sukcesy własne, ale też dla dobra szkoły - mówił ks. Banach.

Tego dnia starosta powiatu zgierskiego wręczył także nagrody dyrektorom poszczególnych placówek oaz nauczycielom, doceniając ich trud w kształcenie młodych pokoleń i pracy na rzecz szkoły. Dyplomu uznania otrzymało 14 pedagogów. Obchody Dnia Edukacji uświetniły występy dzieci z zaprzyjaźnionej szkoły oraz uczniów ZS nr 1.